Šternberk: Stezka pro chodce a cyklisty na Olomoucké je hotová

15.12.2020 11:41

Město Šternberk uvedlo do provozu novou smíšenou stezku pro chodce a cyklisty na Olomoucké ulici. Jedná se o úsek od psychiatrické léčebny po obchodní centrum Kaufland.

Šternberk: Stezka pro chodce a cyklisty na Olomoucké je hotová
Foto: wikimedia.org/Miloš Hlávka
Popisek: Šternberk

Současně se zprovozněním této části smíšené stezky je před dokončením další etapa této stavby, a to v úseku od okružní křižovatky ulic Olomoucké, Jívavské a Nádražní po křižovatku ulic Olomoucké a Věžní -  tato část bude kompletní  do konce letošního roku.

Nová smíšená stezka vede podél silnice I. třídy, a kromě stezky samotné byly vybudovány přechody pro chodce pro jejich bezpečné převedení přes frekventovanou silnici I/46, dopravní ostrůvky, autobusové zastávky a přístupové chodníky.

Zastřešené autobusové zastávky stojí v obou směrech Olomoucké, jsou postaveny jako zálivové a je k nim vybudován bezpečný přístup.  Autobusy budou na zastávky zajíždět od neděle 13. prosince 2020, provozovány budou v režimu „na znamení“. Nové zpevněné plochy přibyly na konci ulice U Dráhy, kde je vytvořeno úvraťové obratiště. Podél smíšené stezky stojí nové veřejné osvětlení, včetně osvětlení autobusových zastávek.

Na základě výběrového řízení a uzavření smlouvy o dílo zhotovila I. a II. etapu stavby společnost SWIETELSKY stavební s.r.o., odštěpný závod Dopravní stavby MORAVA, Brno. Celá stavba stála 21, 5 mil. korun včetně DPH.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií z Integrovaného regionálního operačního programu v rámci akcí „Smíšená stezka ul. Olomoucká - I. etapa - CZ.06.1.37/0.0/0.0/16_045/0011685“ a „Smíšená stezka ul. Olomoucká - II. ETAPA - CZ.06.1.37/0.0/0.0/16_045/0011262“, celková schválená dotace činí 11,5 mil. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rokycany: Litohlavskou uzavře osazení nové lávky

19:03 Rokycany: Litohlavskou uzavře osazení nové lávky

Litohlavská ulice se ve středu 4. srpna uzavře pro veškerou dopravu včetně autobusů mířících ke hřbi…