Šternberk: Vánoční akce budou, ale letos trochu jinak

23.11.2020 10:11

letošní rok je téměř za námi a všichni se těšíme na vánoční svátky a vše, co je s nimi spojené. Ať je to nákup dárků pro naše nejbližší, vánoční výzdoba či setkávání se s přáteli u dobrého punče třeba na šternberském Hlavním náměstí.

Šternberk: Vánoční akce budou, ale letos trochu jinak
Foto: wikimedia.org/Miloš Hlávka
Popisek: Šternberk
reklama

Průběh letošního roku i konání tradičních akcí byl v roce 2020 ovlivněn nepříznivou epidemickou situací, a toto se dotkne i adventních a vánočních akcí. Bude to prostě trochu jinak, než jsme zvyklí.

Tradiční rozsvícení vánočního stromu na Hlavním náměstí s kulturním programem, punči a stánkovým prodejem se na první adventní neděli konat nebude. I další adventní neděle se budou muset obejít bez kulturního programu.

Abyste však nepřišli o ten krásný okamžik, kdy se vánoční strom na náměstí rozzářil, můžete zhlédnout videozáznam, který bude zveřejněn na webových stránkách města a Městských kulturních zařízení, organizátora adventních akcí, a na sociálních sítích i na kanálu YouTube v neděli 29. listopadu 2020 po páté hodině odpolední.

Anketa

Podporujete masivní snížení daní, které ,,odmávali" poslanci ANO, ODS, SPD, Trikolóry či KSČM?

71%
29%
hlasovalo: 12229 lidí

Pokud to aktuální epidemická opatření dovolí, stánky s horkým punčem v centru města otevřeny budou.

Pro navození vánoční nálady jsme pro Vás připravili sérii krátkých nedělních koncertů, které můžete poslouchat z tepla Vašich domovů. Vánoční žesťový kvartet vyrazí do ulic města v podvečer v neděli 13. a 20. prosince 2020 mezi 16 a 18 hodinou.

Silvestrovská oslava v centru města nebude, rádi bychom si však s Vámi, pokud to bude umožněno, na Nový rok připili na rok 2021, a to po novoročním koncertu v chrámu Zvěstování Panny Marie.

Vážení spoluobčané, přejeme Vám klidný advent, pokojné vánoční svátky, pevné zdraví, lásku, spokojenost a mnoho dobrých lidí po Vašem boku.

S úctou

Stanislav Orság, starosta
Jiří Kraus, 1. místostarosta
Libor Šamšula, 2. místostarosta

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava si připomene své osvobození

13:55 Opava si připomene své osvobození

Bez oficiálního pietního aktu, velkých slov a pompézních gest se letos musí obejít připomínka výročí…