Šternberk: Výstavba atletického stadionu byla zahájena

18.07.2020 7:34

Předáním staveniště byla v pondělí 13. července 2020 oficiálně zahájena první etapa výstavby atletického stadionu ve Šternberku. Stavba atletického stadionu byla zastupiteli schválena na květnovém zasedání zastupitelstva města.

Šternberk: Výstavba atletického stadionu byla zahájena
Foto: wikimedia.org/Miloš Hlávka
Popisek: Šternberk
reklama

První etapa zahrnuje vybudování samotné atletické dráhy, což znamená ovál o šesti drahách se sprinterskou rovinkou a sektory pro další atletické disciplíny, včetně střední travnaté plochy jako dopadové plochy pro vrhačské disciplíny.

V následující etapě se budou řešit areálové komunikace a infrastruktura atletického stadionu. V konečné fázi se postaví tribuna a zázemí pro uživatele atletického stadionu.

Stadion vyroste na pozemcích blízko nemocnice, kde je svažitý terén. To si vyžádá nejen velký objem zemních prací, podle odborníků bude nutností také stavba opěrné zdi. Město získalo na stavbu stadionu dotaci ve výši 50 procent z celkového objemu finančních prostředků.

Zájem o využití nového atletického stadionu projevili nejen závodníci a studenti základních a středních škol, ale také dům dětí a mládeže ve Šternberku, Sportovní klub SKI-OB Šternberk, Vincentinum a další sportovci.

Výstavba atletického stadionu poběží paralelně se stavbou krytého bazénu. Hotovo by mělo být, v případě stadionu, již tento rok.

Zhotovitelem stavby je společnost VYSSPA Sports Technology s.r.o. z Plzně, která bude stavbu realizovat za cenu 34 944 800 Kč vč. DPH.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Víc než stoletá kaplička v Kosově trpí vlhkostí, místo dveří má proto nově mříže

14:56 Jihlava: Víc než stoletá kaplička v Kosově trpí vlhkostí, místo dveří má proto nově mříže

Kapličku Panny Marie v jihlavském Kosově se snaží majetkový odbor města chránit před vlhkostí. Místo…