Strakonice: Severní dopravní půloblouk je již otevřen

10.10.2018 21:10

Po pěti stech padesáti čtyřech dnech byl na konci září spuštěn do provozu nově vybudovaný severní dopravní půloblouk.

Strakonice: Severní dopravní půloblouk je již otevřen
Foto: Strakonice.eu
Popisek: Strakonice
reklama

 

Starosta města vzpomněl ve svém projevu na samý začátek stavby, kdy se objevily obavy o dokončení stavby. Nelichotivé předpovědi se nevyplnily, a dnes je možné, poděkoval především zhotovitelům za dodržení termínů, Ředitelství silnic a dálnic ČR, ale i všem pracovníkům, kteří na stavbě v podmínkách vysokých teplot pracovali. „Všem strakonickým i projíždějícím bych rád vyjádřil obrovské poděkování za trpělivost. Chápu, že mnohdy byly dopravní situace vyhrocené, věřte, že jsme se vždy snažili, aby investor přizpůsobil stavební práce dopravnímu provozu a veškeré problémy se řešily ihned a bezodkladně“, říká starosta města Břetislav Hrdlička. „Ale to jsou samozřejmě jen slova vyjadřující fakta, a říkejte je spěchajícím řidičům v rozpálených autech… Přesto ještě jednou Vám všem děkuji za trpělivost, která byla mnohdy opravdu potřebná. Dnes je vše naštěstí za námi.“

Stavba za více než 225 milionů korun, je financovaná prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury a spolufinancovaná z Operačního programu Doprava, z Evropského regionálního fondu a Městem Strakonice, které do realizace vložilo částku přesahující čtyřicet sedm milionů korun ze svého rozpočtu. Městské investice proudily do vybudování nových parkovacích míst u sídliště 1. máje, kterých bude celkem 21 a v ulici Nerudova, kde přibude 19 nových stání. Dále do výstavby chodníků v ulicích Zvolenská, Radomyšlská, u silnice I/4 (Písecká), překrytého zářezu přes novou komunikaci I/22. Dále byla z rozpočtu města vybudována místní komunikace Na Vinici (od křižovatky ulic Šmidingerova a Arch. Dubského po překrytý zářez ve směru na Šibeník), lávka pro pěší přes komunikaci I/22 v ul. MUDr. K. Hradeckého, kanalizace, veřejné osvětlení a ochranná zeleň.

Severní dopravní půloblouk značně uleví dopravě v centru města a posílí bezpečnost chodců. Veškerá těžká tranzitní doprava bude odkloněna dopravním značením na obchvat.

Dle smlouvy o dílo budou probíhat do konce roku dokončovací práce na vedlejších objektech, což již nikterak nebude omezovat účastníky silničního provozu.

Mezi vzácné hosty, kteří se zúčastnili slavnostní otevření silnice I/22 byl generální ředitel ŘSD ČR Jan Kroupa, ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyněk Hořelica, výkonný ředitel dodavatelské společnosti M – Silnice, a.s. Zdeněk Babka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třebíč: V boji s covidem pomáhají i skauti

15:47 Třebíč: V boji s covidem pomáhají i skauti

Členové třebíčského skautu přišli v závěru loňského roku s nabídkou pomoci městu v boji proti Covid-…