Stříbro: Zástupci města převzali ve Vídni historické obrazy

20.07.2020 17:57 | Zprávy
autor: PV

Obrazy od stříbrského malíře a člena hornického rodu Depauly znázorňují bývalého primátora našeho města Antona Streera a jeho syna.

Stříbro: Zástupci města převzali ve Vídni historické obrazy
Foto: mustribro.cz
Popisek: Stříbro, radnice

30. června převzali zástupci našeho města M. Záhoř – starosta, K. Lukeš – místostarosta a K. Neuberger – radní města ve Vídni 3 kusy historických obrazů od stříbrského malíře a člena hornického rodu Depauly znázorňující bývalého primátora našeho města Antona Streera a jeho syna. Dodatečně nám dárce pan Mgr. Arvid Unger věnoval ještě obrázek naší radnice a kamenného mostu. Dědeček pana Ungera byl horníkem, Josef Unger byl v letech 1880 – 1883 správcem cechu Unterlangenzug (Dlouhý spodní tah). Otec pana Ungera se ve Stříbře narodil, posléze již jako ženatý odešel za prací do Prahy, aby se rodina v roce 1937 do města vrátila. Žili v tehdejší Wasserstrasse, dnešní Žižkova ulice.  V roce 1939 se rodina odstěhovala do Vídně. Pan A. Unger se narodil již ve Vídni. V letošním roce se dožívá krásných 80 let. Zástupci města přivezli dárci pozornosti, které se líbili. Samozřejmostí bylo jeho pozvání do našeho města od starosty M. Záhoře. Tento výjimečný dar je po létech nahlédnutím do bohaté historie našeho královského horního města.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.