Šumperk: Město přerušilo práce firmě, která poškodila chodník, zeleň i sítě

15.05.2021 7:35

Rozježděný chodník, porušené kořeny zeleně, poškozené rozvody datových i optických sítí, první odhady škod jdou do statisíců – takovou spoušť za sebou nechali pracovníci pražské firmy Vegacom, a. s., kteří měli pro společnost T-mobile zajistit pokládku optických kabelů.

Šumperk: Město přerušilo práce firmě, která poškodila chodník, zeleň i sítě
Foto: Archiv autora
Popisek: Šumperk, pohled z radniční věžě
reklama

Na nestandardně prováděné práce upozornil provozovatel datových rozvodů, jemuž dělníci poškodili kabel. Ten pak informoval odbor strategického rozvoje, územního plánování a investic. „Na místě jsme zjistili, že dělníci postupovali v rozporu s technologickými postupy i bezpečností práce,“ popsal situaci vedoucí oddělení investic odboru strategického rozvoje, územního plánování a investic Oto Sedlář.

Potvrdil, že při následné podrobné kontrole byly zjištěny škody nejen na majetku města, ale i dalších společností, kterým bylo poškozeno jejich zařízení. „Stavba proto byla s okamžitou platností zastavena,“ informoval Oto Sedlář.

Dělníci bagrem rozjezdili chodníky, s těžkou technikou dokonce jezdili po schodech. „Podmínkou města bylo, že pokládka kabelů pod chodníky bude provedena protlakem, a to tak, aby se nenarušil jejich povrch. Nekvalitní prací se však na chodníku vytvořily boule. V místech, kde měli dělníci kopat ručně, používali techniku a tím poškodili zeleň a další sítě již uložené pod povrchem,“ popsal nedostatky zjištěné na místě Oto Sedlář.

Dále bylo zjištěno, že pracovníci nedodrželi technologické postupy při pokládce sítí, kde je třeba provádět pískový podsyp. Nebyla dodržena ani předepsaná hloubka výkopu ani vhodný materiál k zásypu.

„S firmou jsme se dohodli, že zasypané výkopy budou odkryty, bez kontroly a odsouhlasení města se nic nebude znovu zasypávat. Firma také bude muset vše dát do původního stavu,“ informoval Oto Sedlář. Zároveň vysvětlil, že pracovníci odboru chodili firmu pravidelně kontrolovat, sporné práce dělníci provedli během víkendu, kdy je nikdo nehlídal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: V hodnocení akce Strom roku město neuspělo

9:18 Prostějov: V hodnocení akce Strom roku město neuspělo

Odborná porota k závěrečnému hlasování vybrala jiné stromy.