Šumperk: Namíříte mobil a orchestr zahraje z plakátu

02.04.2021 21:17

Symfonický orchestr Police Symphony Orchestra (PSO) z Police nad Metují oživuje od dubna plakátovací plochy obcí a měst v České republice projektem „Na viděnou!“. Do projektu se zapojil i Šumperk.

Šumperk: Namíříte mobil a orchestr zahraje z plakátu
Foto: Archiv autora
Popisek: Šumperk, pohled z radniční věžě
reklama

Než se totiž hudebníci budou moci se svými posluchači potkat tváří v tvář, rozhodli se vstoupit do veřejného prostoru s novým typem kulturního vyžití. Tentokrát si dali za cíl oživit výlepové plochy speciálními plakáty, které díky své interaktivní složce mohou přenést vlastníka chytrého telefonu do koncertních sálů. Série plakátů totiž obsahuje unikátní výtvarně zpracované QR kódy.

„Pod každým z nich se skrývá jiná skladba z koncertů Police Symphony Orchestra. Většina mobilních zařízení je umí intuitivně načíst, stačí mít k dispozici mobilní data,” vysvětluje záměr zakladatelka orchestru Petra Soukupová.

Orchestr svůj koncertní program poskládal z velké části ze skladeb, které má orchestr takzvaně v šuplíku, přizval si i hosty jako jsou například Vendula Příhodová, Jan Cina, Kühnův smíšený sbor, Balet Národního divadla a mnoho dalších.

K projektu se aktuálně připojilo 186 obcí a měst napříč celou Českou republikou. Série plakátů obsahuje deset QR kódů, výlepy plakátů proběhnou hned po Velikonocích. Více o projektu ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: První týdny fungování potvrzují význam K-centra

18:35 Jablonec nad Nisou: První týdny fungování potvrzují význam K-centra

K-centrum Liberec a Jablonec nad Nisou má za sebou první týdny práce v nově otevřeném detašovaném pr…