Šumperk: Stavbaři museli změnit plány, severní tribuna šla k zemi

21.07.2022 10:29 | Tisková zpráva
autor: PV

Práce na přístavbě zimního stadionu jedou na plné obrátky, zatím vše běží podle plánu a vše by se mělo stihnout během avizovaných 18 měsíců. Stavbaři však museli změnit harmonogram. K zemi se poroučela severní tribuna, která se původně měla bourat až po skončení hokejové sezóny.

Šumperk: Stavbaři museli změnit plány, severní tribuna šla k zemi
Foto: Archiv autora
Popisek: Šumperk, pohled z radniční věžě

„Z technických důvodů jsme museli přistoupit k demolici tribuny již nyní. Tribuna by totiž bránila postupu dalších prací. Tento krok nám nyní umožní i dříve zahájit přípravu pro montáž nové tribuny,“ vysvětlil ředitel dodavatelské firmy Fortex Stavby Pavel Cygrýd.

Změny v harmonogramu stavby by neměly narušit přípravu prvoligových Draků ani přípravu ledové plochy, která je naplánována v červenci. Během letošní sezóny se však sníží kapacita stadionu pro fanoušky šumperského hokeje zhruba o třetinu. „Kapacita stadionu je 3,5 tisíce návštěvníků, severní tribuna jich pojmula asi tisícovku. Mohu však ujisti všechny zájemce o permanentku, že se na prvoligové zápasy dostanou,“ uvedl šéf hokejových Draků Vladimír Velčovský.

Doplnil také, že kluby, které budou v Šumperku hrát, byly písemně upozorněny, že během nadcházející sezony bude zrušen sektor hostů. „Z toho důvodu nedoporučuji organizované zájezdy fanoušků z důvodu omezené kapacity,“ sdělil Vladimír Velčovský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Cenzura

Zmiňujete zajímavou věc, a to, že DSA požaduje filtrovat nejen nezákonný obsah, ale i obsah „škodlivý“. Existuje nějaká definice, co je tím ,,škodlivým“ obsahem myšleno? Zajímavé je, že jsem nezaznamenal nějakou extra kritiku toho zákona. A musíme ho vůbec schválit nebo jak se k němu postavíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Městská knihovna chystá i v roce 2026 příměstský tábor

7:33 Znojmo: Městská knihovna chystá i v roce 2026 příměstský tábor

Městská knihovna Znojmo v letošním roce bude pořádat příměstský tábor Expedice RETZNAIM, který se us…