Šumperk: Televizní přijímače budeme přelaďovat v srpnu

26.07.2020 11:07 | Zprávy
autor: PV

Druhá vlna televizní digitalizace míří i do šumperského regionu. Přeladění na nový signál DBV-T2 se bude týkat vysílače Praděd, ten vypne stávající vysílání 27. srpna. Pokud je anténa namířena na vysílač Brno – Kojál, tak změna přijde o měsíc dříve, již 29. července.

Šumperk: Televizní přijímače budeme přelaďovat v srpnu
Foto: Archiv autora
Popisek: Šumperk, pohled z radniční věžě

Česká televize musí na základě rozhodnutí vlády a mezinárodních dohod přejít na vysílací standard nazvaný DVB-T2. Nejen Česká televize, ale i všechny ostatní tuzemské televize musí proto vypnout své stávající pozemní vysílání a postupně začít v celé České republice vysílat v DVB-T2.

Přechod na DVB-T2 se týká všech, kdo přijímají televizní signál pomocí klasické pokojové nebo venkovní antény, případně společné televizní antény a dosud na modernější standard DVB-T2 nepřeladili. Diváků, kteří mají kabelovou televizi, satelit nebo sledují televizi pouze přes internet, se změny netýkají.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Ukrajina v EU?

Cituji z prohlášení vaší strany: Evropská unie se snaží urychlit přístupová jednání s Ukrajinou. Kdo jako přesně? Kdo ten proces přijetí řídí? A kdo vlastně rozhoduje o přijetí či nepřijetí nějaké země do EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Partnerství měst žije

13:44 Šumperk: Partnerství měst žije

Partnerská města nejsou jen formální dohody uložené v šanonech radnic. Skutečný smysl partnerství se…