Šumperk: Turistická sezona startuje 1. června

29.05.2021 17:02 | Zprávy
autor: PV

Vystoupat na radniční věž a pozorovat, jak slunce zapadá za obzor, jemuž dominuje rozhledna Háj. To se může, stejně jako minulý rok, zájemcům zadařit během července a srpna. Každý pátek budou totiž od 19 do 22 hodin probíhat oblíbené večerní rozhledy z radniční věže.

Šumperk: Turistická sezona startuje 1. června
Foto: Archiv autora
Popisek: Šumperk, pohled z radniční věžě

Průvodcem dětských návštěvníků ve městě se v letošní sezoně stanou komiksové postavy z nové stopovací hry Šumperkem v příbězích. „Osobnosti ze šumperské historie, které originálně ztvárnila grafička Hana Maulerová, provedou zájemce po památkách historického centra a seznámí je s poutavými osudy jejich dávných obyvatel,“ uvedla Martina Plesníková z informačního centra.

Další novinkou, již zaznamenají virtuální návštěvníci, budou redesignované webové stránky informačního centra. Zatímco zásadní změny obsahové stránky probíhají postupně od minulého roku, vylepšený vizuál, vycházející z nového logotypu, získá web ZDE na přelomu května a června.

Letní turistická sezona odstartuje v Šumperku v úterý 1. června. Od tohoto data budou každodenně přístupné turistické cíle, spravované městem i Informační centrum Šumperk. Zájemce o rozhledy z radniční věže doprovodí průvodci z informačního centra – v červnu a v září každou celou hodinu mezi devátou ranní a třetí odpolední, v červenci a v srpnu pak každou půlhodinu od 9 do 17 hodin. Poslední výstup bude možný vždy hodinu před koncem provozní doby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Sebedestrukce Evropy

Souhlasím s vámi, že se Evropa ničí sama, ale co je podle vás tou hlavní příčinou? Je to migrace?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo upravuje intenzitu veřejného osvětlení, viditelnost se zlepšila

22:09 Znojmo upravuje intenzitu veřejného osvětlení, viditelnost se zlepšila

Město Znojmo se dlouhodobě věnuje kvalitě veřejného osvětlení a jeho postupné modernizaci pomocí LED…