Svitavy: Fabrika opět ožije Veletrhem sociálních služeb

08.10.2017 14:56

V pondělí 9. října od 9:30 do 16:00 hodin opět ožije Fabrika 3. ročníkem Veletrhu sociálních služeb, letos s motem „Prožijme Svitavy zdravě“.

Svitavy: Fabrika opět ožije Veletrhem sociálních služeb
Foto: svitavy.cz
Popisek: Svitavy

Cílem veletrhu je zvýšit povědomí široké veřejnosti o poskytovaných sociálních a souvisejících službách ve městě Svitavy a prostřednictvím široké nabídky vystavovatelů zviditelnit sociální služby, které jsou potřebnou součástí života našeho města. Síť sociálních služeb ve městě nabízí pomoc všem potřebným, ať se jedná o seniory, děti a jejich rodiče, zdravotně postižené či osoby v krizové situaci.

Přijďte se osobně přesvědčit o nabídce a kvalitě sociálních služeb. Přijďte zhlédnout vystoupení uživatelů služeb i žáků základních škol. Přijďte nakoupit drobné dárky v podobě výrobků uživatelů služeb. Přijďte nahlédnout „pod pokličku zdravé výživy“, ochutnat jídlo z Vedanty, bezlepkové výrobky z firmy Konipro, báječné sýry z farmy Květná zahrada, kde pracují klienti Domu na půl cesty, či vypít dobrou kávu z Kavárny Domova na rozcestí. Přijďte se seznámit s tísňovým tlačítkem SOS, canisterapií a první pomocí při drobných poraněních v domácnosti. Přijďte si od studentů Střední zdravotnické školy nechat změřit krevní tlak, či namasírovat unavená záda, šíji nebo končetiny. Přijďte zhlédnout kompenzační a rehabilitační pomůcky pro posilování motoriky vhodné po úrazech, či operacích i ty větší, které usnadňují běžný život (nástavce na WC, madla a sedačky do vany, toaletní vozíky). Přijďte si vlastním prožitkem odzkoušet pohybové aktivity (Nordic Walking, Heat a Spinning). Vstupné je zcela zdarma.

Věříme, že se akce stane místem nejenom pro získání odborných informací, ale také místem vzájemného sdílení praktických zkušeností mezi poskytovateli, místem prožitkového poznávání různých omezení z důvodu zdravotního handicapu, místem navazování spolupráce i místem kulturního a sportovního vyžití. Město Svitavy a poskytovatelé sociálních služeb se akcí připojují k celostátní kampani Týden v sociálních službách, kterou v říjnu každoročně vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR spolu s Asociací poskytovatelů sociálních služeb České republiky.

Akce je pořádána pod záštitou starosty města Davida Šimka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín si připomene holocaust

21:16 Vsetín si připomene holocaust

Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinů proti lidskosti si Vsetíňané mohou přijít připome…