Svitavy: Jídelna ZŠ Felberova je už otevřena

29.01.2020 6:32

Více než půl roku prací, ale konečně je hotovo. Ke spokojenému životu patří neodlučitelně i dobré jídlo podáváno v příjemném prostředí. Tyto podmínky nyní bezpochyby splňuje nová a moderní jídelna ZŠ Felberova.

Svitavy: Jídelna ZŠ Felberova je už otevřena
Foto: svitavy.cz
Popisek: Svitavy
reklama

Ta se nyní může řadit mezi ty nejmodernější v Pardubickém kraji. Kvůli rekonstrukci byl dokonce v loňském roce ukončen školní rok o týden dříve, aby v září mohla jídelna fungovat alespoň coby výdejna stravy.

Za dotační podpory Ministerstva financí i města Svitavy se za více než 33 milionů korun podařilo zrekonstruovat školní jídelnu, která v posledních letech posbírala řadu ocenění za vytvářené pokrmy. Jídelna do ledna fungovala v částečném režimu, ovšem nyní vše jede jak má, včetně možnosti bezlepkového stravování. Toho mohou využít i "cizí" strávníci, nikoliv pouze žáci či zaměstnanci školy.

Poděkování patří nejen zhotovitelské firmě HIKELE, ale také ředitelce školy Janě Pazderové za vyčerpávající úsilí vložené do tohoto projektu stejně jako personálu samotné kuchyně, který se výraznou měrou podílel na této přestavbě podobně jako zaměstnanci městského úřadu. Výsledkem je nejen krásné a útulné prostředí, ale také zdravé a chutné jídlo, což jsou základní parametry každého stravovacího zařízení. Jsme rádi, že se tento projekt podařilo ukončit a přejeme spoustu spokojených strávníků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hustopeče: Dům Nohelové se může těšit na nové využití

16:01 Hustopeče: Dům Nohelové se může těšit na nové využití

V září loňského roku zastupitelé města jednomyslně schválili koupi domu po paní Nohelové. Na základě…