Tábor: Budějovická ulice bude otevřena už v neděli

24.10.2020 11:44

Stavební úpravy páteřní dopravní komunikace Tábora, Budějovické ulice (2. etapa 2. části) v úseku od křižovatky s Havlíčkovou až po polikliniku končí.

Tábor: Budějovická ulice bude otevřena už v neděli
Foto: mesto-tabor.cz
Popisek: Tábor
reklama

Vozovka už má hotové vodorovné dopravní značení. Ulice má být průjezdná v neděli 25. října 2020 ráno v cca 8.00. V úseku od polikliniky ke Křižíkovu náměstí vzniklo žluté značení, protože je provizorní. V příštím roce je totiž v plánu 3. etapa stavebních úprav od polikliniky ke Křižíkovu náměstí.

Město stála tato právě skončená etapa 18,6 mil. Kč, za kanalizaci a vodu zaplatila Vodárenská společnost Táborsko 12,5 mil. Kč. Za finální povrch komunikace zaplatil Jihočeský kraj, který je vlastníkem komunikace, 1,5 mil. Kč. Město Tábor děkuje ještě jednou všem obyvatelům této části za trpělivost a pochopení a věří, že dočasné nepohodlí stálo za to. Řidičům potom děkuje za trpělivost při komplikacích spojených s uzavírkou.

Druhá etapa měla dvě části a trvala dva roky. Rozšířily se chodníky, mají nový povrch i obrubníky. Vzniklo 12 parkovacích míst (těch bude celkem na celé ulici 2x více než před rekonstrukcí).  Vysazeny byly stromy a jiná zeleň, nové jsou povrchy komunikace, veřejné led osvětlení i světelná signalizace. To co vidět není, je nejpracnější a trvalo to nejdéle: nová kanalizace, vodovod, přípojky do všech nemovitostí. Své sítě si při té příležitosti vyměnili všichni síťaři, aby do nových povrchů nemuselo být řadu let zasahováno. Všem zájemcům byl přiveden plyn, stromy mají automatický zavlažovací systém.

V roce 2021 plynule naváže etapa třetí, která skončí na Křižíkově náměstí. Protože je to etapa nejdelší, kde jsou nemovitosti po obou stranách, začne se ihned, jakmile to zima dovolí. Vedení města doufá, že ji do listopadu 2021 se vše stihne dokončit. Objízdné trasy budou obdobné, jen bude navíc k dispozici křižovatka s Havlíčkovou ulicí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Dotační finance na akci „Prostějovská zima 2020“ budou čerpány až v příštím roce

21:10 Prostějov: Dotační finance na akci „Prostějovská zima 2020“ budou čerpány až v příštím roce

Rada města Prostějova rozhodovala o návrhu Olomouckého kraje k čerpání letošní dotace na kulturně sp…