Tábor: Zaparkovat bude oříšek, město spouští informační kampaň

24.05.2022 8:38 | Tisková zpráva

Každá větší městská aglomerace má potíže s parkováním aut neboli s dopravou v klidu. Tábor není výjimkou. Situaci ve městě nad Jordánem během nadcházející letní turistické sezony zkomplikují dvě důležité a neodkladné stavby.

Tábor: Zaparkovat bude oříšek, město spouští informační kampaň
Foto: mesto-tabor.cz
Popisek: Tábor

Stavby, které přinesou zábory obvyklých parkovacích míst:

  1. zkapacitnění parkoviště před plaveckým bazénem, které začne uzavřením celé plochy v pondělí 23. května 2022 a potrvá do konce října. Stavba přinese zvýšení počtu míst ze 120 na 180.
  2. od 1. června 2022 pokročení rozsáhlé konverze ztrátových parovodů na horkovody do území Nového města od jordánské hráze až po ulici U Bechyňské dráhy. Investice společnosti C-Energy Planá se tu po etapách zdrží do pozdního podzimu.

Vedení města Tábora si uvědomuje, že dočasná ztráta parkovacích ploch zkomplikuje situaci obyvatelům i návštěvníkům města a přijalo následující řešení. „Parkovací dům Centrum pod Střelnicí a prostor u Valdenské ulice vedle vlakového nádraží vyhradíme zdarma pro obyvatele ulic, ve kterých nebudou moci parkovat kvůli konverzi parovodu na horkovod,“ uvedl starosta Tábora Štěpán Pavlík. Tato opatření by měla odstartovat od 1. 6. 2022.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Jan Lipavský byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Proč myslíte, že by USA při snaze vyjednat mír, což se jí teda zatím absolutně nedaří, měla být povinna to řešit i s EU, která se v případě uzavření míru ukázala ještě víc neschopná než USA?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ostrava: Město podpoří výstavbu nového parkovacího domu v areálu nemocnice

13:05 Ostrava: Město podpoří výstavbu nového parkovacího domu v areálu nemocnice

Zastupitelstvo schválilo podporu výstavby nového parkovacího domu v areálu Fakultní nemocnice Ostrav…