Teplice: Botanická zahrada má nový skalničkový skleník

18.06.2021 15:15

Botanická zahrada v Teplicích má nový skalničkový skleník. Slavnostně ho otevřeli ředitel Petr Šíla a primátor Hynek Hanza. Od středy 16. června můžou návštěvníci vidět nejmodernější stavbu celého areálu, unikátní v České republice.

Teplice: Botanická zahrada má nový skalničkový skleník
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Radnice v Teplicích

Nový skleník vznikl na základě projektu Ing. arch. Jana Zimy. Je součástí expozičních skleníků Tropicana, vstup vede od tropického skleníku. „Je mi velkou ctí být u otevření této významné stavby pro naší zahradu. Zároveň bych rád poděkoval mému předchůdci Mgr. J. Haagerovi a kolegyním za odvedenou práci při výsadbě celého skleníku,“ sdělil přítomným novinářům ředitel zahrady Petr Šíla.

Ve skalničkovém skleníku jsou vysazeny choulostivé rostliny horských oblastí Evropy, Asie, Jižní Ameriky, Nového Zélandu, ale také ostrovní flóra z Kanárských ostrovů, Madeiry nebo z chilské poušti Atacama.

„Expozice je stavěna na vyvýšených stolech, které jsou za mřížemi. Mříže tam jsou především proto, že jde o drobné a velmi vzácné rostliny náchylné na poničení. Je to i ochrana rostlin proti nenechavým návštěvníkům, kteří by mohli nevhodnou manipulací rostliny poškodit,“ vysvětlil kurátor zahrady Jan Ptáček.

Přijďte se pokochat krásou horských rostlin, jsme tu pro vás každý den mimo pondělí od 9.00 do 19.00. Více zajímavých informací na webu Botanické zahrady a na sociálních sítích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberec: Liebiegovo městečko - debata pro veřejnost a komentovaná procházka

18:55 Liberec: Liebiegovo městečko - debata pro veřejnost a komentovaná procházka

Kancelář architektury města Liberec navrhla navázat na dřívější snahy vyhlásit Liebiegovo městečko m…