Třebíč: Služby Denního rehabilitačního stacionáře změní poskytovatele

28.09.2023 11:17 | Tisková zpráva

Město Třebíč dlouhodobě zřizuje jedinou příspěvkovou organizaci v rámci sociálních služeb, kterou je Denní rehabilitační stacionář pro tělesně a mentálně postižené Třebíč. Všechny ostatní sociální služby na území města jsou zajištěny prostřednictvím neziskových organizací.

Třebíč: Služby Denního rehabilitačního stacionáře změní poskytovatele
Foto: rep
Popisek: Třebíč

Jedná se o dlouholetou nesystémovost ve způsobu poskytování těchto služeb. Proto město přistoupilo ke změně. Služby poskytované Denním rehabilitačním stacionářem bude nově poskytovat Barevný svět, o.p.s., tedy organizace, která má dlouholeté zkušenosti s poskytováním registrovaných sociálních služeb klientům s mentálním a kombinovaným postižením, včetně služby denního stacionáře.

Do 31. prosince letošního roku zůstává poskytovatelem služeb Denní stacionář, Barevný svět bude služby poskytovat od 1. ledna 2024. Změna spočívá především v institucionálním ukotvení provozující organizace, rozsah poskytovaných služeb zůstane zachován.

V pondělí 28. srpna proběhla jednání se všemi zúčastněnými, tedy s ředitelkou a zaměstnanci Denního rehabilitačního stacionáře, s rodiči klientů stacionáře za účasti ředitele centra Barevný svět. Všichni přítomní byli seznámeni s plánovanou změnou tak, aby byla zajištěna potřebná kontinuita, kvalita poskytovaných sociálních služeb a spokojenost klientů a jejich rodinných příslušníků.

reklama

autor: PV

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Praze 8 se opět bruslí na třech kluzištích, školáky letos poprvé učí profesionální trenéři

13:05 V Praze 8 se opět bruslí na třech kluzištích, školáky letos poprvé učí profesionální trenéři

V pátek 1.12. se na Osmičce veřejnosti otevřelo třetí a zároveň největší kluziště, a to na Ládví. Na…