Třinec: Sněhu je málo, ale tvoří se mnohem horší ledovka

30.12.2019 19:10 | Zprávy
autor: PV

Mezisváteční období bylo v údržbě komunikací poměrně náročné, sněhu bylo minimálně, ale cestářům komplikoval práci mrznoucí déšť tvořící nebezpečnou ledovku.

Třinec: Sněhu je málo, ale tvoří se mnohem horší ledovka
Foto: archív autora
Popisek: Třinec

„Od svátků najela vozidla naší společnosti při zimní údržbě obecních silnic více než 300 kilometrů. Údržba chodníků si vyžádala dalších 80 ujetých kilometrů. K dnešnímu dni jsme použili 10 tun soli a 25 tun inertního posypového materiálu, nejnáročnější byly povánoční pátek a sobota,“ uvedl Dušan Michejda, mistr údržby komunikací ve společnosti Smolo Třinec, která na Třinecku (přímo nebo jako subdodavatel fy Vykrut) zajišťuje oboustranně sjízdnost 55 tisíc m2 silnic II. třídy a 62 tisíc m2 chodníků (o „jedničkové“ silnice pečuje Správa silnic Moravskoslezského kraje). 

Podle řidiče Tomáše Macury, který v oboru pracuje již dvacet let, je to nejteplejší prosinec, který si pamatuje. „V minulosti jsme zpravidla odklízeli sníh a sypali souvisle jen s menšími přestávkami od listopadu do poloviny března. Z mé zkušenosti jsou nejmrazivější leden a únor, takže si myslím, že sníh teprve přijde. Každopádně je viditelná změna klimatu. Pořádnou zimu jsme tu měli naposledy v roce 2010,“ uvedl Macura, který ve Smolo společně s kolegy obsluhuje velký sypač Mercedes s pluhem, dále mají k dispozici sypače s úzkou radlicí na plužení chodníků Nilfisk, nakladače Bobcat pro úklid parkovišť a odstavných ploch a mechanizaci pro nakládání posypu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.