Třinec: V období Dušiček posilujeme svozy odpadů z hřbitovů

31.10.2020 14:56 | Zprávy
autor: PV

Svátek všech svatých (1. listopad) a Památka zesnulých (2. listopad, lidově Dušičky) se v našem regionu tradičně ctí. Odpadářská skupina Smolo přizpůsobila své služby nadcházející dnům a ve spolupráci se samosprávami posiluje svoz odpadů z hřbitovů a jejich okolí.

Třinec: V období Dušiček posilujeme svozy odpadů z hřbitovů
Foto: wikipedia
Popisek: Třinec

„Například s Magistrátem města Třince jsme se dohodli, že v týdnu předcházejícím připomínce zesnulých a v následujících dnech zvýšíme četnost svozů z nádob uvnitř areálu a z prostranství před ním. V případě komunálního hřbitova z jednoho na minimálně dvakrát týdně. V případě pohřebišť v okrajových částech Třince budou naši zaměstnanci při svozech jiných odpadů sledovat i zde míru naplnění, abychom byli v případě potřeby schopni zajistit vývoz navíc oproti klasickému režimu. Jedná se například o Tyru, Guty, Oldřichovice, Podlesí, Nebory a další, kde je svoz prováděn klasicky jednou za 14 dní. Celkově máme u třineckých hřbitovů k dispozici různé typy nádob na odpad, které mají v součtu přes 34 tisíc litrů objemu. V případě potřeby provedeme operativně na pokyn úřadu i mimořádné svozy,“ uvedl vedoucí komunálních služeb společnosti Smolo Třinec Tomáš Ondraszek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

16:44 České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

V obřadní síni radnice se sešli vítězové soutěže Učeň roku a Zlaté ruce 2026 i jejich rodiče.