Trutnov: Město opravilo další dětská hřiště

03.08.2019 17:31

Kompletní opravou prošlo během května a června pět dětských hřišť v Trutnově. Ve Stříteži a Starém Rokytníku se přidávají nové herní prvky. Náklady se vyšplhaly na téměř dva miliony korun.

Trutnov: Město opravilo další dětská hřiště
Foto: virtualczech.cz
Popisek: Náměstí v Trutnově
reklama

S cílem modernizovat a vytvořit bezpečnější místo pro hraní dětí v Trutnově opravily Technické služby Trutnov, s. r. o., během května a června celkem pět dětských hřišť. Kompletní rekonstrukce se dočkaly hřiště v ulici Dlouhá, kde se zároveň revitalizovalo navazující okolí, dále v ulicích Zvonková, Palackého („u koní“), Maxima Gorkého a ve Voletinské.  „Částečně jsme opravili dětské hřiště v Dlouhé ulici u eurobytů, kde jsme zároveň umístili novou lavičku. Nové herní prvky pak umístíme na dětská hřiště ve Stříteži a ve Starém Rokytníku,“ vysvětluje Lumír Labík, ředitel TST.

Děti se tak mohou těšit na nové herní prvky jako například houpačku – hnízdo, pružinovou houpačku, skluzavku, pískoviště, balanční most, ručkovací obruč a mnoho dalšího. Celkové náklady oprav vyšly na téměř 2 miliony korun. „Chceme, aby děti v Trutnově měly dostatek možností, jak strávit volný čas venku a mohly si bezpečně hrát. Dětská hřiště navíc pravidelně monitoruje městská policie. V opravách dalších hřišť samozřejmě hodláme pokračovat,“ dodává Ivan Adamec, starosta města Trutnova. „Nadále pokračujeme v drobných opravách i dalších hřišť. Natíráme a opravujeme lavičky, zábradlí a ploty. Dá se tedy říci, že letošní investice do dětských hřišť, do jejich údržby, oprav, nových nátěrů a úprav se pohybují ve výši cca 3,5 milionu korun,“ uzavírá Lumír Labík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň 3: Další sběrné místo vzniklo na Valše

13:07 Plzeň 3: Další sběrné místo vzniklo na Valše

Nové místo mají nádoby na tříděný odpad v oblasti osady Valcha. Jedná se o tzv. sběrné místo, kde js…