Trutnov: Město zrevitalizuje lesopark v Šestidomí

04.12.2020 16:55

Obyvatelé Šestidomí se mohou těšit na revitalizovaný lesopark. Trutnovská radnice se chystá upravit současný nevzhledný park v prostoru mezi bytovými domy a horkovodem. Přibydou lavičky, herní i cvičební prvky. Město na akci získalo dotaci z Ministerstva životního prostředí ČR.

Trutnov: Město zrevitalizuje lesopark v Šestidomí
Foto: Miloš Šálek
Popisek: Trutnov, Krakonošovo náměstí
reklama

Lesopark v Šestidomí se dočká kompletní revitalizace. Prostor v současné době slouží jako spojnice sídliště s nákupním centrem a základní školou V Domcích. Město zde však chystá vybudovat místo k relaxaci a aktivnímu odpočinku. „V lesoparku v Šestidomí se dosud prováděla jen základní údržba. Není zde žádné zázemí pro občany, vyšlapané cesty jsou bahnité a kluzké a vzhledem k terénu mohou být nebezpečné. Proto jsme se rozhodli do této části města investovat a proměnit jej v moderní park,“ vysvětluje Ivan Adamec starosta města Trutnova.

V rámci revitalizace dojde k ošetření stávající vzrostlé zeleně a k výsadbě stromů a keřů. Momentálně se v lesoparku vyskytuje 103 stromů, z toho některé jsou ve špatném stavu, mají poškozené kmeny nebo proschlé koruny se suchými větvemi. „Nebezpečné a přestárlé stromy vykácíme, upravíme travnatou plochu a zpevníme cesty štěrkem,“ dodává trutnovský starosta. Do lesoparku budou také nainstalovány ptačí budky, budka pro netopýry, hmyzí domek a městský mobiliář, jako jsou lavičky a odpadkové koše. „Nově do parku přibydou herní prvky pro děti a fitness prvky pro seniory, tak aby se z něho stalo příjemné místo k aktivnímu odpočinku,“ upřesňuje Ivan Adamec.

Trutnovská radnice na tento projekt získala 85% dotaci z Národního programu Životní prostředí. Z celkových nákladů 2,8 milionu korun tak město zaplatí pouze půl milionu. S revitalizací se začne ještě letos v prosinci, kdy se nejdříve pokácejí poškozené dřeviny. Po terénních úpravách se na přelomu zimy a jara zpevní plochy, vybudují betonové patky pro mobiliář a usadí prvky nového vybavení parku. Nakonec dojde k výsadbě dřevin a zatravnění. Hotovo by mělo být do konce června příštího roku. „V průběhu realizace bude vstup do lesoparku omezen, proto žádáme veřejnost o pochopení a trpělivost,“ uzavírá trutnovský starosta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín má další keramickou popelnici do sbírky, dlouhodobě boduje v třídění odpadu

21:24 Bohumín má další keramickou popelnici do sbírky, dlouhodobě boduje v třídění odpadu

Sbírka ocenění za třídění odpadu v podobě keramické popelnice se v Bohumíně opět rozrostla. Vedení m…