Trutnov: Ochranná opatření ve městě

28.02.2021 18:25

S ohledem na nouzový stav, který znovu vyhlásila vláda České republiky, a na vládní usnesení zavádí i město Trutnov opatření s cílem omezit šíření onemocnění COVID-19.

Trutnov: Ochranná opatření ve městě
Foto: Miloš Šálek
Popisek: Trutnov, Krakonošovo náměstí
reklama

Vzhledem k usnesením vlády České republiky spojených s omezením šíření onemocnění COVID-19 reaguje město Trutnov následujícími opatřeními, která začnou platit od pondělí 1. března 2021 do odvolání:

Dojde k téměř úplnému uzavření Mateřské školy Trutnov. V provozu zůstane pouze pracoviště v ul. Komenského, a to pro děti ve věku 2-6 let zaměstnanců v profesích vyjmenovaných ve vládním usnesení (zdravotníci, pracovníci IZS, v sociálních službách apod.).

Dojde k uzavření základních škol. V provozu budou pouze základní školy R. Frimla a Komenského, které zajistí péči pro děti ve věku 6-10 let zaměstnanců v profesích vyjmenovaných ve vládním usnesení.

Městské jesle Trutnov budou od pondělí uzavřeny.

Kompletně uzavřena budou všechna dětská hřiště a nadále trvá uzavření sportovišť (např. skatepark) a altánů v městském lesoparku. 

Uzavřen bude také venkovní areál Střediska volného času Trutnov.

„Žádám naše občany, aby dodržovali veškerá opatření. Vím, že tato situace trvá již dlouho, ale dokud stát nezajistí oočkování většiny obyvatel, jediné možné východisko spočívá v pečlivém dodržování těchto pravidel. Lidé tak chrání nejen své zdraví, ale také zdraví svých blízkých. Předem všem děkuji za spolupráci,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Italská společnost postaví na pozemcích od města nový výrobní závod

21:23 Ostrava: Italská společnost postaví na pozemcích od města nový výrobní závod

Město Ostrava prodává další pozemky ve své strategické průmyslové zóně v Mošnově. Koupí je italská s…