Trutnov: Poříčský kostel se dočká opravy mobiliáře

26. 2. 2020 15:03

Mobiliář v kostele sv. Petra a Pavla v Poříčí projde během letošního roku opravou. Rozhodla tak Rada města Trutnova na svém pondělním jednání. V rozpočtu je na 1. etapu opravy vyčleněno 800 tisíc korun.

Trutnov: Poříčský kostel se dočká opravy mobiliáře
Foto: Miloš Šálek
Popisek: Trutnov, Krakonošovo náměstí
reklama

Kostel sv. Petra a Pavla, který stojí na Lípovém náměstí v Poříčí, pochází z přelomu 19. a 20. století. Město Trutnov se rozhodlo investovat v letošním roce do opravy jeho mobiliáře. „Nesmíme opomínat naše památky a je třeba do nich patřičně investovat. Dlouhodobě a systematicky se věnujeme opravám drobných památek a v letošním roce jsme se rozhodli opravit mobiliář v poříčském kostele. Je to jediná možnost, jak zachovat tyto historické poklady dalším generacím,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

V rámci 1. etapy opravy mobiliáře se chystá restaurace všech čtyř oltářů a kazatelny včetně sochařské výzdoby a likvidace červotoče. Výběrové řízení vyhrál v rámci veřejné zakázky MgA. Václav Krouz z Mnichovic s nabídkovou cenou 611 tisíc korun. Práce by měly začít v květnu a konec první etapy je plánován na listopad. Město na tuto akci požádalo o dotaci Ministerstvo kultury ČR. Pokud dotaci získá, uhradí Trutnov pouze 70 % částky. Druhá etapa opravy mobiliáře poříčského kostela se plánuje na příští rok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Rekonstrukce ulice 8. května začne po Velikonocích

13:13 Olomouc: Rekonstrukce ulice 8. května začne po Velikonocích

Velká rekonstrukce ulice 8. května v centru Olomouce, kterou dočasně pozastavila situace způsobená v…