Trutnov má nové dopravní hřiště

15.10.2020 10:36 | Zprávy
autor: PV

Zcela nové dopravní hřiště vzniklo v areálu Střediska volného času, Trutnov. Žáci i veřejnost zde mohou nacvičovat bezpečné chování v dopravním provozu. Při výuce dopravní výchovy zde budou působit také strážníci Městské policie Trutnov a zaměstnanci BESIP.

Trutnov má nové dopravní hřiště
Foto: Miloš Šálek
Popisek: Trutnov, Krakonošovo náměstí

Město Trutnov dlouhou dobu postrádalo veřejné dopravní hřiště, kde by se žáci učili základy bezpečnosti v silničním provozu. Školy tak musely jezdit na dopravní výchovu do nedalekého Dvora Králové nad Labem. „Dlouho jsme zvažovali, jaká plocha v Trutnově by byla ideální, abychom tam mohli dopravní hřiště celoročně a nejlépe denně provozovat. A naopak SVČ hledalo hlavní využití asfaltové plochy v areálu Na Nivách. Tudíž řešení se samo nabízelo a je ideální pro obě strany,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova. 

Návrh dopravního hřiště realizoval Milan Vaníček, který se podílel na realizaci několika dalších hřišť v České republice. Už od počátku projektu byla navázána spolupráce s Městskou policií Trutnov a BESIPEM, který vítá každý nový projekt zabývající se problematikou dopravní výchovy. „Hřiště splňuje parametry pro dopravní výchovu a kapacitně by mělo obsloužit poptávku minimálně místních základních škol. V jednu chvíli se může výuky účastnit až 15 osob. Na ploše o rozměrech cca 50 m x 20 m může být rozmístěno až 50 dopravních značek. Polovina je nainstalovaná na stálo a polovina jsou mobilní značky,“ vysvětluje Josef Khol, ředitel Střediska volného času, Trutnov.

Výstavba dopravního hřiště trvala necelé čtyři měsíce. První práce byly zahájeny v červenci. Středisko na jeho výstavbu požádá o účelovou dotaci ve výši 360 tisíc korun svého zřizovatele, tedy město Trutnov.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…