Trutnov pomůže podnikatelům i ve druhé vlně

30. 10. 2020 8:35

Trutnovská radnice se opět rozhodla pomoci podnikatelům, kteří jsou zasaženi vládními nařízeními spojenými s prevencí šíření onemocnění COVID-19. Odloží jim splátky nájemného za poslední čtvrtletí roku.

Trutnov pomůže podnikatelům i ve druhé vlně
Foto: Miloš Šálek
Popisek: Trutnov, Krakonošovo náměstí
reklama

Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19 zavedla vláda České republiky celou řadu restriktivních opatření. Obdobně, jako tomu bylo na jaře tohoto roku, vyhlásila od 5. října 2020 nouzový stav, došlo k omezení a následně k zákazu provozu stravovacích zařízení, maloobchodního prodeje a služeb v provozovnách s nezbytnými výjimkami. „Tato nařízení se samozřejmě dotkla i mnoha drobných a středních podnikatelů u nás v Trutnově. Už na jaře jsme jim pomohli odpuštěním nájemného, a i tentokrát jim chceme pomoci překlenout toto kritické období. Je potřeba, aby byli ekonomicky schopni opět pokračovat v poskytování obchodu a služeb našim občanům, až vláda tato opatření zruší,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Rada města Trutnova tak na svém pondělním jednání jednomyslně odsouhlasila pomoc nájemníkům působícím v nebytových prostorách ve vlastnictví města, kteří po dobu nouzového stavu nemohli vykonávat svoji činnost pro veřejnost. Ti mohou splátky nájemného za měsíce říjen, listopad a prosinec splatit do konce března 2021. Pomoc se týká zhruba stovky podnikatelských subjektů. „Odklad nájemného má pomoci podnikatelům získat čas na podání žádostí do programu „Covid – Nájemné“, případně dalších vládních balíčků na podporu podnikání, a ulevit jim alespoň trochu na straně výdajů. Situaci bedlivě sledujeme a jsme připraveni na její další vývoj okamžitě reagovat," dodává Tomáš Eichler, místostarosta města Trutnova. Dotčené subjekty budou o této možnosti informovány správci městských objektů, ve kterých se nebytové prostory nacházejí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Virtuální novinka představuje město nejen turistům

21:49 Vyškov: Virtuální novinka představuje město nejen turistům

Pohled na nové vodní atrakce venkovního areálu Aquaparku Vyškov, na možnosti sportovního vyžití v ok…