Trutnov se oblékne do svátečního, ale tradiční akce vynechá

17.11.2020 20:11

Město Trutnov se každoročně připravuje na dobu adventu instalací vánočních dekorací a osvětlení. Letošní rok není výjimkou. Vrchní část Krakonošova náměstí opět ozdobí vánoční strom. S ohledem na snížení rizika šíření onemocnění COVID-19 se však neuskuteční žádná z tradičních akcí.

Trutnov se oblékne do svátečního, ale tradiční akce vynechá
Foto: Miloš Šálek
Popisek: Trutnov, Krakonošovo náměstí
reklama

I v letošním roce se obyvatelé Trutnova mohou těšit na tradiční vánoční výzdobu. S její instalací začnou Technické služby Trutnov, s. r. o., a správce veřejného osvětlení firma Štěpánský a Fišer už nyní v listopadu. „Přestože také tyto společnosti zaznamenaly výpadek zaměstnanců kvůli pandemii koronaviru, i tak se budou snažit, aby se co nejvíce vánoční výzdoby nachystalo před první adventní nedělí,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Jako první přijde na řadu vánoční strom na Krakonošově náměstí. Ten bude instalován ve čtvrtek 19. listopadu. Hlavní trutnovské náměstí bude letos zdobit smrk pichlavý, který je městu darován ze soukromé zahrady. „Jelikož rekonstruujeme pěší zónu, není možné dovézt strom na náměstí po Horské ulici. Z toho důvodu letos nainstalujeme menší a užší strom, abychom ho mohli dopravit některou z bočních uliček vedoucích na Krakonošovo náměstí,“ vysvětluje Ivan Adamec. Smrk pichlavý opět ozdobí 70 zlatých koulí o průměru 20 centimetrů, řetězy s efekty či animované hvězdy, které jsou během dne bílé a v noci svítí.

Další vánoční stromy budou zdobit Slovanské náměstí, Lípové náměstí a prostor před obchodním centrem na Zelené Louce. Vzápětí se začne s instalací výzdoby po městě. Chybět nebudou světelné řetězy na sakurách u UFFA, osvětlené kruhové objezdy či nazdobené uličky v městské památkové zóně. Novinkou v letošním roce bude vánoční strom ve Starém Rokytníku. „Reagovali jsme na iniciativu místních občanů, kteří chtěli nazdobit smrk ve střední části obce. Zřídili jsme zde zemní přívod a venkovní zásuvku pro instalaci vánočního osvětlení a nakoupili světelné řetězy z prostředků na rozvoj integrovaných obcí,“ upřesňuje trutnovský starosta a dodává „přál bych si, aby se lidé i v této nezvyklé době poznamenané koronavirem mohli alespoň na chvíli zastavit a nasát sváteční atmosféru. My jsme bohužel kvůli snížení rizika šíření onemocnění COVID-19 zrušili slavnostní rozsvícení vánočního stromu, vánoční trhy i silvestrovský ohňostroj. Věřím ale, že v příštím roce tyto tradiční akce opět obnovíme.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jindřichův Hradec: Na Fakultě managementu VŠE se začalo stavět vakcinační centrum

9:41 Jindřichův Hradec: Na Fakultě managementu VŠE se začalo stavět vakcinační centrum

Už na začátku února by mohlo v Jindřichově Hradci začít fungovat vysokoprůtokové vakcinační centrum.…