Mnoho pamětníků již mezi námi není. Tím lépe je, že se o historii a o to, co se za druhé světové války odehrávalo, zajímá mladá generace.
Na podzim loňského roku bylo v turnovských ulicích položeno šestnáct Kamenů zmizelých, a dalších šestnáct bude položeno za přítomnosti rabína 19. října. Umístěním kamenů před vchody domů, kde tito židovští spoluobčané naposledy žili, však jejich připomenutí nekončí.
O dlažební kostky s mosaznou destičkou se jménem a dalšími daty je potřeba dále pečovat. Proto se sešli studenti turnovského gymnázia v rámci dějepisného semináře, aby Kameny zmizelých vyčistili. Během programu semináře se nejprve v návštěvnickém centru informačního centra seznámili s historií Židů. Poté se ve dvou skupinách rozešli na jednotlivá místa vyčistit kameny. Následně se sešli na prohlídku synagogy a židovského hřbitova včetně pohřebního domku.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



