Turnov: V Nádražní ulici osazují sloupy veřejného osvětlení

15.09.2019 7:34

V týdnu začala v Nádražní ulici instalace sloupů veřejného osvětlení, dokončuje se pokládka obrubníků a zámkové dlažby.

Turnov: V Nádražní ulici osazují sloupy veřejného osvětlení
Foto: ceskolipsko.info
Popisek: Turnov
reklama

Na nový široký chodník směrem k Ohrazenicím přijde doplnit značení, aby  bylo patrné, která část je pro pěší a která pro cyklisty. Zatímco cyklostezka ze žluté zámkové dlažby bude sloužit cyklistům pouze pro směr nahoru. Dolu od Ohrazenic bude cyklostezka součástí komunikace v rámci vodorovného dopravního značení.

Denně se pracuje i v komplikované části viaduktu, kde byla dokončena kanalizace na větvi A směrem na Ohrazenice.  „Práce na kanalizaci nyní započaly na větvi B k centru,“ doplnila Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku turnovské radnice. Jak pokračovala, pod viaduktem probíhají betonářské práce na středové části Odolenovického potoka.

Právě na mostku přes Odolenovický potok (mezi ulicemi Prouskova a 1. máje) mají chodci složitější situaci. Chodník po pravé straně byl zrušen a chodcům byl vyčleněn koridor v části silnice. Kromě napojení na řad a kanalizační přípojky objektů zde dojde k pokládce optických kabelů Cetin.

V týdnu od 23. září dojde v části pod viaduktem k propojení plynu, což s sebou přinese z bezpečnostních důvodů omezení. Omezení se bude týkat hlavně průchodu chodců směrem na Přepeřskou ulici, doprava v Nádražní ulici bude zachována ve stávajícím stavu. Chodcům bude vymezen bezpečný koridor, který budou muset striktně dodržovat. "Občany prosíme, aby dbali pokynů stavby," apelovala na chodce Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku turnovské radnice.

Rekonstrukce Nádražní pokračuje v katastru Ohrazenic. Až k odbočce na nájezd na R35 dochází k vybourávání původních obrubníků a pokračují práce na sanaci komunikace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brno: Město a správa hřbitovů apelují na dodržování preventivních opatření

21:23 Brno: Město a správa hřbitovů apelují na dodržování preventivních opatření

S blížícím se svátkem Všech svatých míří na brněnské hřbitovy čím dál více návštěvníků. Město Brno a…