Turnov: Výstava v městském muzeu tvoří mosty mezi generacemi šperkařů

28.11.2019 12:14

Oživení turnovské umělecké scény, podpora mladých autorů a zprostředkování mezigeneračního setkání se zkušenými šperkaři. Takové jsou cíle výstavy regenerace 4, jejíž vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 28. listopadu v 17 hodin v Muzeu Českého ráje v Turnově. Expozice přiblíží rozličné tvůrčí prˇístupy a představí Turnov coby líheň talentovaných šperkařů.

Turnov: Výstava v městském muzeu tvoří mosty mezi generacemi šperkařů
Foto: cesky-raj.info
Popisek: Muzeum Českého ráje Turnov
reklama

„Turnovsko je tradiční oblastí, kde jsou šperkaři takzvaně doma. Kde jinde by se tedy mělo konat šperkařské sympozium, než v Muzeu Českého ráje v Turnově. Je tu nejen vynikající šperkařská sbírka, ale již léta také skvělé odborné zázemí,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Muzeum Českého ráje v Turnově je se šperkem neodmyslitelně spjato. Již několik desítek let pořádá mezinárodní šperkařská sympozia a chlubí se rozsáhlou sbírkou.

„Každý druhý rok se v muzeu mohou turnovští šperkaři prezentovat novými kusy ze svých dílen či ateliérů. K okruhu místních autoru° letos opět prˇizveme hosty. Po šperkařích z Železnobrodska a Jablonecka to bude první skupina výtvarníků činných v metropoli a tři mimopražští autoři pod společnou hlavičkou Pražský výběr I – Světlana Dudková, Pavel Filip, René Hora, Simona Kafková, Štěpán Klas, Jolana Kredlová Nováková, Martina Mináriková, Kamila Mizerová Housová, Karel Votipka a Petr Vogel.  Další tvůrce chceme postupně oslovit v následujících letech,“ dodala kurátorka výstavy, šperkařka Jana Válková Střílková.
Výstava potrvá v Muzeu Českého ráje do 15. ledna příštího roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín: Městští strážníci mají nové víceúčelové auto

8:36 Bohumín: Městští strážníci mají nové víceúčelové auto

Strážníci v Bohumíně se dočkali rozšíření vozového parku. Ke třem osobním zásahovým služebním automo…