Týn nad Vltavou: Dobrovolní hasiči cvičili na ledu společně s příslušníky HZS

26. 1. 2021 10:13

Ideální zimní podmínky byly v neděli nakloněny členům JSDH města Týn nad Vltavou. Dobrovolní hasiči společně s příslušníky HZS provedli první letošní výcvik na ledu.

Týn nad Vltavou: Dobrovolní hasiči cvičili na ledu společně s příslušníky HZS
Foto: tnv.cz
Popisek: Týn nad Vltavou
reklama

Opakování pravidel bezpečnosti, obecné zásady provádění záchrany z vody a zamrzlé vodní hladiny a k tomu zdokonalování jednotlivých způsobů záchrany s ohledem na různé nosnosti a tloušťky ledu, jednotlivé dostupné věcné prostředky pro záchranu, rychlost zásahu a další dovednosti nacvičovali dobrovolní hasiči města Týn nad Vltavou (pod vedením velitele JSDH - p. Tomáše Brůžka) společně s příslušníky HZS Týn nad Vltavou (pod vedením velitele - p. Jana Sokola) dnes na slepém rameni řeky Vltavy.

Dobrovolní hasiči si navíc vyzkoušeli jak roli záchranářů, tak roli osob, které se ze studené vody a ledu nemohou svépomoci dostat. To jim při skutečném zásahu umožňuje mnohem lépe pochopit chování a reakce právě zachraňovaných osob.

Celému cvičení nahrávaly ideální klimatické podmínky a aktuální stav ledu, díky němuž si mohli záchranu osob z ledové vody vyzkoušet v podmínkách, při kterých dochází k reálným zásahům tohoto typu.

Jak zachraňovaný, tak záchranář měli na sobě suché obleky a po celou dobu byli jištěni lany. Hasič – záchranář se k figurantovi ve vodě dostával plížením a s využitím jednoduchých pomůcek, pomocí kterých jej vytáhl z vody a následně na břeh.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Dětská hřiště jsou otevřená, návštěvníci ale musejí dodržovat omezení

17:39 Kroměříž: Dětská hřiště jsou otevřená, návštěvníci ale musejí dodržovat omezení

Kroměřížská radnice nechala otevřená neoplocená dětská hřiště na území města i místních částí. I na …