Uherské Hradiště: Město pořídilo nové hasičské auto pro Jarošov

30.09.2017 13:45

Speciálně upravený Renault Trafic převzala od starosty města Stanislava Blahy do užívání Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Jarošova včele s velitelem Jindřichem Jurčou. Automobil bude sloužit zejména k dopravě jednotky na místo případného zásahu.

Uherské Hradiště: Město pořídilo nové hasičské auto pro Jarošov
Foto: Uherské Hradiště
Popisek: Uherské Hradiště

Vzhledem ke stáří, vysokému počtu najetých kilometrů a neuspokojivému technickému stavu původního vozidla Jednotky sboru dobrovolných hasičů Jarošov již byl tento automobil spíše přítěží. „Časté závady měly za následek stále vyšší náklady na jejich odstraňování a i provoz auta byl zcela neefektivní. To snižovalo logicky také akceschopnost jednotky,“ komentoval důvody k pořízení nového automobilu starosta města Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Upravený automobil Renault pro jarošovské hasiče má 9 míst k sezení, je na něm namontováno výstražné světelné zařízení schváleného typu a výstražné zvukové zařízení s funkcí megafonu. Obsahuje také základní hasičskou výbavu a barevné provedení podle vyhlášky o technických podmínkách požární techniky, tažné zařízení a střešní nosič pro uložení dalšího materiálu, vybavený nášlapnou deskou a žebříkem. Cena vozu byla 723 tisíc korun včetně DPH.

Město Uherské Hradiště aktuálně zřizuje 5 jednotek dobrovolných hasičů (Uherské Hradiště, Mařatice, Jarošov, Míkovice a Vésky). Naposledy pořídilo město nový automobil v roce 2015 pro Jednotku SDH z Míkovic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Zastupitelé schválili koupi bytového domu v ul. 1. máje

13:47 Ústí nad Labem: Zastupitelé schválili koupi bytového domu v ul. 1. máje

Bytový dům s patnácti byty v ulici 1. máje i s příslušným pozemkem koupí město. Rozhodli o tom v pon…