Uherské Hradiště: Město zavádí další prvky systému ekologické stability krajiny, tentokrát v Jarošově

02.08.2021 8:36 | Zprávy

Na podzim loňského roku byla dokončena realizace interakčního prvku – pásu zeleně v Mařaticích a několik podobných opatření plánuje město také v katastru místní části Jarošov.

Uherské Hradiště: Město zavádí další prvky systému ekologické stability krajiny, tentokrát v Jarošově
Foto: Uherské Hradiště
Popisek: Uherské Hradiště

Ve všech případech se jedná o liniové výsadby keřů a stromů s důrazem na využití původních dřevin. Hlavním přínosem je zvýšení biodiverzity a zadržení vody v krajině, protierozní funkce a zlepšení možnosti migrace živočichů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Svoboda

Kde byla vaše obhajoba svobody, konkrétně slova, když jste vypínali weby nebo útočili na ty, co kritizovali třeba vaši vládu, minimálně jste o nich mluvili dost nelichotivě. A co třeba teprve Foltýn a celý ten váš boj proti ,,dezinformacím?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Rozpočet na příští rok a investice za více než miliardu

19:06 Hradec Králové: Rozpočet na příští rok a investice za více než miliardu

Hradec Králové počítá v roce 2026 s navýšením investic na téměř 1,1 miliardy korun.