Ulice Přerova zdobí pestrobarevné a voňavé květinové koberce

26.04.2021 8:34 | Zprávy
autor: PV

Začalo nové vegetační období, Přerov rozkvétá a je díky nové výsadbě nejen barevný, ale také voňavý.  Letos se rozšířily i lokality, kde šly do země cibuloviny – čerstvě je to například náměstí Svobody, křižovatka ulic Šířava a Čechova, nebo ulice Pod Valy. A nový je i sortiment.

Ulice Přerova zdobí pestrobarevné a voňavé květinové koberce
Foto: prerov.eu
Popisek: Přerovské Horní náměstí

„Zatímco vloni jsme sadili především narcisy a krokusy, letos jsou v záhonech i řebčíky, modřence, hyacinty a barevné tulipány. Do betonových váz pak byly vysazeny macešky,“ říká Svatava Doupalová, která má na starosti městskou zeleň. V plánu je, stejně jako v loňském roce, také osadit na Masarykově náměstí květinové pyramidy, které jsou už v těchto dnech naplněny zeminou a připraveny pro výsadbu muškátů. Počítá se i s umístěním nádob s květinami na sloupy veřejného osvětlení před nákupní galerií v Čechově ulici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Rudé právo

Vzhlížíte se snad v komunismu? Nebo proč čtete Rudé právo? Dáváte tím snad najevo, že se vracíme v čase do doby, kdy politici viděli rudě? Je fakt, že ve vaší koalici se najde dost těch, co to s komunisty táhli, dokonce jich několik sedí i v té vaší vládní lavici.To je bilance, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín vyhlásil urbanistickou soutěž na nové srdce sídliště Jižní Svahy

7:17 Zlín vyhlásil urbanistickou soutěž na nové srdce sídliště Jižní Svahy

Statutární město Zlín vyhlásilo urbanistickou soutěž s názvem Torzo Zlín - nové srdce Jižních Svahů.