Ústí nad Labem: Busta Bedřicha Smetany byla opět odcizena

18.07.2017 6:33 | Zprávy
autor: PV

Bustu Bedřicha Smetany odcizil ze Smetanových sadů v centru města neznámý pachatel. Je to již podruhé, co byla busta slavného hudebního skladatele z parku ukradena.

Ústí nad Labem: Busta Bedřicha Smetany byla opět odcizena
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

Původně bronzová plastika byla v sadech s přestávkami od roku 1964. Jejím autorem je akademický sochař Stanislav Hanzík. Kvůli odporu místních funkcionářů musela být po několika letech odstraněna a do sadů se zase vrátila v devadesátých letech minulého století.

Zřejmě zloději kovů odcizili bustu v roce 2011. Pachatelé nebyli nikdy vypátráni. Za peníze z pojišťovny byl pořízen nový bronzový odlitek a plastová replika, která byla na novém místě v centru parku umístěna v červnu 2013. Bronzový odlitek je v depozitáři muzea.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Jak si někdo může koupit stát?

A myslíte, že tento stát patří Babišovi? Jinak článek se mi docela líbil, ale té poslední větě nerozumím. https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Martinek-Pirati-Kmotri-z-devadesatek-vypadaji-oproti-dnesku-jako-zabari-787399

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Obnova fasády Městského divadla má začít v létě

16:09 Zlín: Obnova fasády Městského divadla má začít v létě

Město zahájilo ve čtvrtek 26. března zadávací řízení veřejné zakázky na projekt Obnova fasády Městsk…