Ústí nad Labem: Město se chystá ne velkou vodu

2. 6. 2013 15:00

Opatření před velkou vodou připravuje vedení města Ústí nad Labem. Podle prognóz by hladina řeky Labe měla ve městě v pondělí stoupnout zřejmě až na 950 centimetrů.

Ústí nad Labem: Město se chystá ne velkou vodu
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem
reklama

„Situace se vyvíjí velmi rychle. Ještě v pátek měl být podle předpovědi na řece setrvalý stav. Přesto jsme před víkendem udělali první opatření a nyní v nich pokračujeme. Cílem je ochránit zdraví a majetek obyvatel a zajistit fungování města,“ uvedl primátor Vít Mandík.

Na magistrátě zasedala v neděli dopoledne povodňová komise. Bylo rozhodnuto o stavbě mobilních zábran na protipovodňovém valu na Střekově. Městská policie vyzývá obyvatele ohrožených ulic, aby si přeparkovali svá auta a připravili se na případné opuštění svých domovů.

Velká voda omezí dopravu ve městě. Podle předpokladů bude do večera uzavřen podjezd pod Benešovým mostem. Pod viaduktem u hlavního nádraží bude připraveno čerpání vody, aby tu mohlo být co nejdéle umožněno dopravní spojení na Střekov přes Benešův most.

Další informace získají občané na webu města: http://www.usti-nad-labem.cz/, na tísňové lince Městské policie č. 156 a nově byla zřízena další tísňová linka č. 475 271 100.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Usti-nl.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Integrovaná doprava dobře funguje už 35 let

7:35 Zlín: Integrovaná doprava dobře funguje už 35 let

S jedním jízdním dokladem ve vlaku i v MHD. Odborně se tomu říká integrovaný dopravní systém. Ve Zlí…