Ústí nad Labem: Na mobilní aplikaci DÚKapka jezdí cestující už téměř tři měsíce

18.06.2021 11:38

Aplikace DÚKapka slouží k nákupu jízdného pro cestující krajskou veřejnou dopravou. Jízdenka platí v integrovaných autobusech, MHD, vlacích a lodích po celém kraji. DÚKapku si od spuštění stáhlo téměř osm tisíc cestujících.

Ústí nad Labem: Na mobilní aplikaci DÚKapka jezdí cestující už téměř tři měsíce
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

„Spuštěním aplikace jsme vyhověli nejen velkému zájmu cestujících, pro které je cestování s jízdenkou v mobilu ideální a praktickou alternativou klasického prodeje jízdenek u pokladny či u řidiče, ale také potřebám moderního cestování a nakupování jízdenek. Spuštěním aplikace to ale nekončí, budeme dále pracovat na dalších vylepšeních aplikace pro co nejjednodušší cestování,“ řekl krajský radní Marek Hrabáč.

Nejvíce zakoupených jednotlivých i časových jízdenek bylo v květnu, kdy si cestující přes aplikaci koupili téměř šest tisíc jednotlivých jízdenek a 315 jednodenních síťových jízdenek, které platí v rámci integrované dopravy po celém kraji. Nárůst je dán také probíhající turistickou sezonou na linkách DÚK, kdy se nákup celodenní sítové jízdenky za 140 korun turistům vyplatí. Pro srovnání v dubnu nakoupili cestující 3 325 jednotlivých jízdenek a 186 jednodenních síťových. V meziměsíčním srovnání jde o skoro 100% nárůst. Celkem se tedy prodalo téměř 10 tisíc jízdenek za 326 tisíc korun.

Mobilní aplikace DÚKapka umožňuje kromě nákupu jízdenek také vyhledávání spojení, zobrazení aktuální dopravní situace, jako jsou mimořádnosti na trati, výluky či zpoždění nebo také zobrazení polohy spoje. Jízdenku v mobilu zaplatí cestující jednoduše platební kartou.  Až budou dopravci dostatečně technicky vybaveni kontrolovat jízdenky z mobilní aplikace strojově, bude umožněn i nákup časových vícedenních jízdenek.

Aplikaci DÚKapka si cestující mohou stáhnout zdarma na App Store a Google Play. Nejčastější otázky a odpovědi na ně naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cheb: Organizační změny při parkování a vstupu do nemocnice

16:27 Cheb: Organizační změny při parkování a vstupu do nemocnice

Věnujte pozornost změnám v areálu chebské nemocnice, které souvisejí s její rekonstrukcí,