Ústí nad Labem: Oživení Vrchlického sadů pokračuje

26.11.2020 12:09 | Zprávy
autor: PV

Novou pergolu ve Vrchlického sadech převzalo město do své správy. Za její vznik vděčí především Michaele Valáškové.

Ústí nad Labem: Oživení Vrchlického sadů pokračuje
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

V rámci soutěže Ahoj krásné Česko, organizované společností Cif, zvítězila Michaela Valášková se svým konceptem pergoly umístěné do Vrchlického sadů v městské části Klíše. Pro zajištění práce oslovila firmu Morales Aussig TM, která vytvořila vizuální návrh a společně s Cif a Přemyslem Jarolímkem stavbu finančně zajistila. Vznik dřevostavby k odpočinku byl umožněn po dohodě s primátorem města Petrem Nedvědickým, jeho náměstkem Pavlem Tošovským a podpořen starostkou městského obvodu – město Hanou Štrymplovou. Vítězka soutěže uvedla: „Je pro mě osobně důležité Ústí nad Labem nevnímat jako bydliště, ale jako domov. A proto, abych se tu doma cítila, potřebuji rozvíjet veřejný prostor a oživovat ho. Naštěstí občansky aktivních lidí ve městě přibývá, a tak i postupné proměny veřejné správy směrem k nim. Potřebujeme důvěru volených zástupců města a otevřenost ke změnám. Pergola určená všem občanům je tedy jeden z mála důkazů této spolupráce a zároveň inspirace pro další lidi, kteří z pozice občana mohou prostor kolem sebe měnit k lepšímu.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…