Ústí nad Labem: Strážníci hledali pohozené jehly a injekční stříkačky

18. 4. 2019 8:16

Do celorepublikové akce JEHLA se v úterý ráno zapojili ústečtí strážníci a začali kontrolovat dětská hřiště, pískoviště nebo skrytá místa, zda se na nich nenachází pohozené jehly.

Ústí nad Labem: Strážníci hledali pohozené jehly a injekční stříkačky
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem
reklama

Kontrole neušly také parky, odpočinkové zóny a různé vestibuly, výklenky a zákoutí. Strážníci se museli vybavit ochrannými prostředky, jako jsou boxy na infekční materiál, kleště nebo dlouhé pinzety, ochranné rukavice a desinfekční spreje. V Ústí nad Labem strážníkům pomohli také asistenti prevence kriminality, kteří důvěrně znají prostředí tzv. vyloučených lokalit.

Vedle očisty města je smyslem celé akce snížit riziko šíření nakažlivých onemocnění a pomoci k hlubšímu povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky. Strážníci proto apelují na veřejnost, aby v případě, že někde naleznou nebo zahlédnou tento infekční materiál, ho sami z důvodu vlastní bezpečnosti nesbírali, ale neprodleně zavolali na linku tísňového volání „156“. Městská policie zajistí odborný sběr i jeho následnou likvidaci.

Sběrem jehel se  městská policie zabývá  celoročně při běžné hlídkové činnosti, ale často také při cílených opatřeních, kdy je sběr injekčních stříkaček jejich hlavním úkolem. Předcházejí tak nebezpečí, jemuž jsou vystaveny hlavně děti, ale bezpochyby také domácí zvířata jako jsou psi a kočky.

„Nejen, že při této akci vyčistíme město, ale hlavním smyslem je snížit riziko šíření nakažlivých onemocnění a pomoc ke znalosti o správném chování při nálezu injekční stříkačky. Naši strážníci proto apelují na veřejnost, hlavně ve školách a školkách, aby všichni věděli, jak se zachovat v případě, že někde naleznou nebo zahlédnou infekční materiál,“ vysvětlil primátor Petr Nedvědický.

Akce se zúčastnilo třicet strážníků a deset asistentů prevence kriminality. Při tomto preventivně bezpečnostním opatření bylo strážníky a asistenty prevence kriminality  nalezeno a zlikvidováno 39 injekčních stříkaček.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Chodník z vlakového nádraží směrem k Modusu bude hotový příští rok

19:20 Česká Lípa: Chodník z vlakového nádraží směrem k Modusu bude hotový příští rok

Bezpečněji a rychleji by se měli lidé dostat z podchodu u českolipského hlavního vlakového nádraží d…