Ústí nad Labem uctilo památku obětí tramvajového neštěstí

15.07.2021 20:27 | Zprávy
autor: PV

Památku obětí tramvajového neštěstí z roku 1947 si v úterý u Rondelu připomněli představitelé města, dopravního podniku, pamětníci i veřejnost. K pomníku položili květiny.

Ústí nad Labem uctilo památku obětí tramvajového neštěstí
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

Náměstkyně primátora Eva Outlá v projevu připomněla historii tragické události, která měla za následek 30 mrtvých a desítky zraněných. Jak uvedla: „Tragédie zůstala v živé paměti. Od roku 2007 je zde umístěn pomníček, který toto největší tramvajové neštěstí připomíná. Památník iniciovali ústečtí patrioti Karel Punčochář s Jiřím Šichem a stojí rovněž za iniciativou umístění desky u památné lípy v parku vedle střekovského hřbitova, kterou zde v den hromadného pohřbu vysadil hrobník pan Hruška.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co přesně byste nyní udělal jinak?

V čem jste podle vás byli málo odvážní? A nemyslíte, že řadu voličů mohl odradit i ten váš boj s dezinformacemi, za který jste schovávali podle mě spíše jen snahu umlčet jiný názor? Nebo jinak, co jste udělali pro svobodu slova, a proto, aby se lidé nebáli říkat své názory nahlas, což se děje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Tělocvična TJ Paramo má novou palubovku. Slouží dětem, školám i klubům

7:33 Pardubice: Tělocvična TJ Paramo má novou palubovku. Slouží dětem, školám i klubům

Tělocvična TJ Paramo Pardubice ve Svítkově má za sebou rekonstrukci sportovní palubovky a podlahovýc…