Ústí nad Labem začne vybírat poplatky za svoz odpadu

28.11.2022 10:06 | Tisková zpráva
autor: PV

Občané Ústí nad Labem budou od nového roku platit místní poplatek za obecní systém odpadového hospodářství. Tento krok odsouhlasili zastupitelé na listopadovém jednání.

Ústí nad Labem začne vybírat poplatky za svoz odpadu
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

Zastupitelstvo schválilo na svém jednání 21. listopadu obecně závaznou vyhlášku o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství. Občané tak za tuto službu budou platit 720 Kč ročně. Senioři ve věku 65+ let budou platit poloviční poplatek, tedy 360 Kč za rok. Od poplatku jsou plně osvobozeny osoby do 18 let věku (včetně), stejně tak osoby s přiznanou invaliditou třetího stupně. Od poplatku jsou osvobozeny také osoby žijící v pobytových zařízeních se sociální službou (domovy pro seniory apod.). Další skupinou osvobozených jsou osoby, kterým vznikla poplatková povinnost z důvodu přihlášení v obci, ale které trvale pobývají mimo území České republiky po dobu delší než jeden kalendářní rok.

Poplatek bude možné uhradit v jedné, nebo ve dvou splátkách. Splatnost první splátky je na rok 2023 stanovena do 30. června, druhé potom do 31. října.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Eurozóna

I kdyby všechny sousední nebo okolní země přijaly Euro, na a co? Proč by to měl být pro nás nějak rozhodující nebo směrodatné? Jsme přeci snad pořád samostatný suverénní stát. Ať si ho Maďarsko klidně přijme, má ho třeba i Slovensko a ovlivnilo nás to nějak? Podle mě ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brno: Vzdělávání dětí i rodičů. Město finančně podpoří i zranitelné skupiny

7:17 Brno: Vzdělávání dětí i rodičů. Město finančně podpoří i zranitelné skupiny

Tři individuální neinvestiční dotace v celkové výši 650 tisíc korun zamíří na doučování žáků ohrožen…