V Bohumíně v půlce září startuje hra Třiď a bav se

12.09.2016 17:02 | Zprávy
autor: PV

Už v půlce září odstartuje velká zábavná rodinná soutěž ve stylu geocatchingu s ekologickou tématikou. Jmenuje se »Třiď a bav se«. Zavede Bohumíňáky na sto známých i méně známých míst. Na každém z nich bude ukrytá speciální schránka a v ní stylové tričko s logem soutěže v některé z barev separačních kontejnerů. Cesta k němu však nebude přímá, lidé musí nejprve vyluštit vědomostní hádanku, aby získali nápovědu skrýše. Originální tričko bude zároveň vstupenkou do závěrečného losování o atraktivní ceny. V něm mohou úspěšní eko-lovci vyhrát notebook, tablet nebo chytrý telefon.

V Bohumíně v půlce září startuje hra Třiď a bav se
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

„Hra je odměnou pro všechny Bohumíňáky za jejich poctivé třídění. Potrvá šest týdnů a doufáme, že se do ní zapojí třeba i celé rodiny. Jako ústřední motto celé soutěže jsme zvolili slovní hříčku Páruj se – separuj. Chceme tím poukázat na to, že s podporou jde třídění odpadu mnohem líp, stejně tak i luštění hádanek a hledání pokladu,“ uvedl místostarosta Bohumína Lumír Macura. Proto je motto i logem soutěže, která hledači najdou na originálních tričkách. Autorem loga je novinář a grafik Pavel Čempěl. Díky hře by se mohlo zlepšit třídění odpadu a třeba začnou třídit třeba i ti, kteří se do systému zatím nezapojili. Bohumín má na 130 míst s kompletními separačními kontejnery.

Šestitýdenní hra na podporu separace odpadu odstartuje v půlce září a potrvá do až konce října. První barevná série zašifrovaných vědomostních sedmnácti hádanek odkazujících na místo úkrytu se zveřejní už v pátek 16. září. Po jejím rozluštění se pak lidé mohou pustit do lovu ukrytých schránek s originálními tričky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava opět přispěje dětem na kroužky

16:32 Jihlava opět přispěje dětem na kroužky

Jihlava i letos spouští projekt na podporu pravidelných sportovních a volnočasových aktivit pro děti…