V Jihlavě zkoušíme elektromobil

02.08.2020 11:07 | Zprávy
autor: PV

V ulicích města se můžete v těchto dnech potkat s velmi tichým a nezvykle vypadajícím automobilem. Společnost E.on městu Jihlava zapůjčila na tříměsíční testování elektromobil BMW i3.

V Jihlavě zkoušíme elektromobil
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Jezdíme po městě ekologicky. Velmi tiše a bez zápachu. Nic není cítit, žádný výfuk neexistuje a ani olej se nemusí měnit. Když k tomu připočítáme, že už jsme se zbavili také všech naftových autobusů a celá MHD Jihlava jezdí pouze na plyn a na elektřinu, tak o Jihlavě můžeme směle tvrdit, že jezdí ekologicky. „Pravda, elektřina se zatím čistě ekologicky a bez uhlíkové stopy nevyrábí a těžba lithia pro baterie je také velmi často terčem kritiky. A o tom je také třeba začít otevřeně mluvit při propagaci elektromobility,“ řekl mluvčí magistrátu Radovan Daněk s tím, že svezení nabíjecím bavorákem je však velmi příjemné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

7:27 Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

Poslední dny zbývají podnikatelům, vlastníkům či nájemcům nemovitostí v Plzni na to, aby odstranili …