V Jihlavě zkoušíme elektromobil

02.08.2020 11:07

V ulicích města se můžete v těchto dnech potkat s velmi tichým a nezvykle vypadajícím automobilem. Společnost E.on městu Jihlava zapůjčila na tříměsíční testování elektromobil BMW i3.

V Jihlavě zkoušíme elektromobil
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava
reklama

Jezdíme po městě ekologicky. Velmi tiše a bez zápachu. Nic není cítit, žádný výfuk neexistuje a ani olej se nemusí měnit. Když k tomu připočítáme, že už jsme se zbavili také všech naftových autobusů a celá MHD Jihlava jezdí pouze na plyn a na elektřinu, tak o Jihlavě můžeme směle tvrdit, že jezdí ekologicky. „Pravda, elektřina se zatím čistě ekologicky a bez uhlíkové stopy nevyrábí a těžba lithia pro baterie je také velmi často terčem kritiky. A o tom je také třeba začít otevřeně mluvit při propagaci elektromobility,“ řekl mluvčí magistrátu Radovan Daněk s tím, že svezení nabíjecím bavorákem je však velmi příjemné.

Jaká je to jízda? Návyková... Pocity a zkušenosti všech řidičů, kteří auto po Jihlavě vyzkoušeli a ještě vyzkouší a také jízdní vlastnosti auta, které jezdí pouze na elektřinu schovanou v nabíjecích akumulátorech, vám už brzy zprostředkujeme na těchto stránkách. Zatím se podívejte na fotogalerii, jak elektrické vozítko vypadá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový Bor: SVS začíná s výměnou dalších vodovodních řadů

20:44 Nový Bor: SVS začíná s výměnou dalších vodovodních řadů

Severočeská vodárenská společnost, a.s. (SVS) vymění v následujících týdnech poruchové vodovodní řad…