V Kroměříži soutěží mladí recitátoři i zpěváci

28.02.2020 17:58 | Zprávy
autor: PV

Kroměříž v letošním roce opět hostí soutěže a přehlídky, které dětem se vztahem ke zpěvu či recitaci umožní předvést svůj um a zároveň poměřit se se svými vrstevníky.

V Kroměříži soutěží mladí recitátoři i zpěváci
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

„Každoročně se v Kroměříži koná přehlídka recitátorů, recitačních souborů a divadel poezie Wolkrův Prostějov, pěvecká soutěž O hanáckyho kohóta a recitační přehlídka Svátek poezie. V žácích a studentech, kteří se jich účastní, podněcují nejen soutěživost, všechny akce jsou postupové, ale také zájem o psané a mluvené slovo, o prózu a poezii a zároveň o hanácké lidové písně a folklor všeobecně,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

V polovině února již v Kroměříži proběhlo okresní kolo 63. celostátní přehlídky Wolkrův Prostějov určené pro studenty - mládež i dospělé. „Posláním přehlídky je podpořit zájem pedagogů, studentů i široké veřejnosti o literaturu a její tvůrčí interpretaci,“ řekla Yveta Žilinská z odboru školství, mládeže a tělovýchovy, který všechny přehlídky organizuje. Z účastníků vybrala odborná porota pětici nejlepších vystupujících, které nominovala do krajského kola, a dalším dvěma dala doporučení k zařazení do krajské přehlídky. Ta se koná 3. dubna v Uherském Hradišti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce na černo

Plánujete třeba nějaké postihy, pro ty, co pracují na černo, ale i pro ty, co takto někoho zaměstnávají? A jaké postihy plánujete přesně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přerov: Na letní akce autobusem zdarma

22:09 Přerov: Na letní akce autobusem zdarma

Návštěvníci největších letních akcí v Přerově budou moci letos využít městskou autobusovou dopravu z…