V Nápadech pro Opavu vyhrálo rozšíření hřiště v Suchých Lazcích

30.06.2017 21:17

Rozšíření dětského hřiště v Suchých Lazcích získalo v prvním ročníku Nápadů pro Opavu nejvíce hlasů.

V Nápadech pro Opavu vyhrálo rozšíření hřiště v Suchých Lazcích
Foto: Opava
Popisek: Opava
reklama

Z 2768 hlasů, které v průběhu června došly, dostal tento projekt 820 hlasů. Město však podpoří i druhý projekt, a to vybudování hudební zkušebny na Liptovské ulici 21 v Kylešovicích, pro který hlasovalo 603 lidí. Zastupitelé totiž na tzv. participativní rozpočet vyčlenili částku 300 tisíc korun, oba podpořené projekty pak vyjdou na 280 tisíc korun, proto nebyl podpořen projekt jeden, ale dva. „Jsme moc rádi, že zájem o první ročník participativního rozpočtu v Opavě, kdy občané sami hlasují, jaký projekt má město podpořit, byl velký. Osobně jsem i rád, že i osm předložených projektů bylo velmi kvalitních a smysluplných,“ řekl náměstek primátora Dalibor Halátek.

Občané mohli hlasovat prostřednictvím webu. Z každého emailu mohl přijít jeden hlas. „Důsledně jsme kontrolovali všechny hlasy. Zhruba 100 jich muselo být zejména kvůli zadání špatné adresy vyřazeno,“ řekla koordinátorka Zdravého města Barbora Bendíková. Vzhledem k celkovému počtu hlasů však počet neplatných byl minimální.

Výsledky projednají radní 19. července. Poté se budou dva podpořené projekty realizovat. „Jsme rádi, že díky Nápadům pro Opavu můžeme naše dětské hřiště rozšířit. Projekt podle podmínek musíme dokončit ještě letos. Je však připravený, takže můžeme okamžitě začít,“ řekl starosta Suchých Lazců Petr Orieščik.

Město zvažuje, že díky velkému zájmu občanů bude Nápady pro Opavu opakovat i příští rok. Zda na ně vyčlení opět 300 tisíc korun, nebo se částka navýší, zatím nebylo rozhodnuto.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Krizi i přes vysoký propad daňových příjmů město zvládne

18:05 Litoměřice: Krizi i přes vysoký propad daňových příjmů město zvládne

Rozpočet města na rok 2021 bude nejdůležitějším bodem prosincového jednání městského zastupitelstva,…