V Ostrově se konala porada krajských pracovníků o školské problematice

10.02.2016 22:06 | Zprávy
autor: PV

V úterý 9. února 2016od 12:00 hod. se konala v zastupitelském sále ostrovského zámku (Městského úřadu Ostrov) porada ředitelů/ředitelek právnických osob organizací vykonávajících činnost škol a školských zařízení zřizovaných obcemi, které spadají do správního obvodu obce s rozšířenou působností Ostrov. Iniciátorem pracovního setkání byl jako již několik předchozích let Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Karlovarského kraje. Porady se zúčastnilo 18 zástupců škol a školských organizací ORP Ostrov.

V Ostrově se konala porada krajských pracovníků o školské problematice
Foto: Ostrov.cz
Popisek: Ostrov

Poradu začal krátkým vstupem Petr Chlebek z KVC (Krajského vzdělávacího centra pro další vzdělávání pedagogických pracovníků se sídlem v Sokolově) a nabídl přítomným aktuálně pořádané semináře a kursy pro pedagogy MŠ, ZŠ, ZUŠ a školských zařízení (DDM).

Stěžejní část setkání byla věnována financování přímých výdajů na vzdělávání; souhrnnému přehledu za rok 2015 (finančnímu vypořádání dotací dle pokynů MŠMT) a zejména plánu čerpání finančních prostředků na vzdělávání v roce 2016. Bylo konstatováno, že aktuální výše platu v Karlovarském kraji u pedagogických pracovníků 26.373 Kč a u nepedagogů 14.279 Kč. Oproti minulému roku došlo k malému nárůstu platového ohodnocení. V případě rozvojových programů jich bude realizováno méně než v roce 2015 a budou se podporovat školy, které realizují inkluzivní vzdělávání a integrují žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Dále bude pozornost zaměřena na podporu národnostních menšin a bude pamatováno i na kompenzační pomůcky. Této části, tohoto bloku prezentace se ujala Jana Trantinová, vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…