V Pardubicích zasedal krizový štáb, naštěstí jen cvičně

09.11.2015 15:45 | Zprávy
autor: PV

Na radnici na Pernštýnském náměstí se ve čtvrtek sešel krizový štáb města se všemi složkami integrovaného záchranného systému. Důvodem jednání krizového štábu bylo prověřit, jak jsou orgány krizového řízení statutárního města připraveny na případnou evakuaci osob v případě nálezu letecké bomby.

V Pardubicích zasedal krizový štáb, naštěstí jen cvičně
Foto: Archiv
Popisek: Pardubice

„Připravujeme se pochopitelně na jakoukoliv mimořádnou událost – výbuch, povodně atd., nicméně čtvrteční cvičení simulovalo situaci, která souvisí s nálezem letecké pumy při rekonstrukci křižovatky U Trojice - tato situace je bohužel zcela reálná, letos a příští rok zde probíhají stavební práce a my víme, že kolem Parama bomby z 2. světové války zkrátka jsou,“ uvedl pardubický primátor Martin Charvát. „Podle odhadů pyrotechniků může být na celém území města ukryto v zemi z válečného období několik desítek nevybuchlých leteckých bomb, podstatná část pak právě v okolí vlakového nádraží a Parama, které byly hlavním cílem náletů,“ zdůvodnil jasné téma cvičení pardubický primátor Martin Charvát, který zároveň stojí v čele krizového štábu města.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Děti z mateřinek poměřily síly ve fotbale

13:44 Litoměřice: Děti z mateřinek poměřily síly ve fotbale

Již potřinácté se s koncem školního roku mezi sebou utkaly litoměřické mateřinky ve fotbale. Zápolen…