V Zoo Olomouc začíná stavba afrického pavilonu Kalahari

15.12.2016 13:41 | Zprávy
autor: PV

Další nová atrakce v podobě afrického pavilonu Kalahari začíná právě v těchto dnech vyrůstat v olomoucké zoologické zahradě. Pod jednu střechu přivede návštěvníky velmi oblíbené druhy afrických zvířat. Lákavou kombinaci budoucích obyvatel tvoří surikaty, damani, medojedi a hrabáči.

V Zoo Olomouc začíná stavba afrického pavilonu Kalahari
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Stavba afrického pavilonu Kalahari se rozběhla v centrální části zoo mezi rybníčkem a nástupištěm oblíbeného safari vláčku, hlavním investorem je město Olomouc. „Pavilon by měl být zpřístupněn příští rok, začátkem hlavní turistické sezóny a nabídne nový domov živočišným druhům, které jsou v jiných zahradách v Evropě velmi populární,“ hodnotí budoucnost stavby investiční náměstek primátora Filip Žáček. Předpokládaná cena afrického tropického pavilonu, který doplní vnitřní prohlídková trasa i prohlídkový chodník pro návštěvníky, je zhruba 9 milionů korun.

Po uzavření výběrového řízení je nyní prostor v zahradě předaný stavební firmě, která po nezbytných přípravách právě zahajuje stavbu. „Zoologická zahrada, která je příspěvkovou organizací města, musí investovat, aby byla pro návštěvníky ještě atraktivnější a zvířatům dokázala zajistit podmínky co nejvíce podobné těm v divočině. Jsem rád, že se nám podařilo, aby stavba začala právě v letošním roce, kdy zoo oslavuje 60. výročí otevření zahrady pro veřejnost,“ připomněl jubilejní rok náměstek primátora Aleš Jakubec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…