V nově zrekonstruované kapli Panny Marie Pomocné v Bílovci se konají říjnové pobožnosti

18.10.2016 19:30 | Zprávy

V říjnu byla v Bílovci po třech měsících dokončena rekonstrukce kaple Panny Marie Pomocné v hodnotě zhruba 300 tisíc korun. Nyní se tu každou neděli odpoledne konají říjnové růžencové pobožnosti, které věřící z Bílovce spolu s májovými bohoslužbami v kapli obnovili po roce 1989.

V nově zrekonstruované kapli Panny Marie Pomocné v Bílovci se konají říjnové pobožnosti
Foto: bilovec.cz
Popisek: Bílovec

„Říjnové pobožnosti navazují na historii, kdy po letních pracovních měsících na polích měli věřící na podzim více času na modlení a rozjímání," upřesňuje děkan Lumír Tkáč.

Místostarostka města Bílovce Hana Burianová podotýká, že letos bylo kromě jiného upraveno okolí kaple, vybudován chodník a opraveno prostranství před vchodem.  „Kaple byla také vymalována a má novou fasádu,” doplňuje místostarostka a dodává, že drobné stavební úpravy  město plánuje i v roce 2017. Důvod je jasný. Kaple Panny Marie Pomocné patří k významným historickým památkám města.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

AI

Umělá inteligence je na jednu stranu dobrá věc, ale nemyslíte, že je i dost nebezpečná? Řeší někdo, jak zabránit tomu, aby o nás neshromažďovala zejména osobní data, která pak půjde zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice dokončily největší projekt energetických úspor v historii

16:09 České Budějovice dokončily největší projekt energetických úspor v historii

Dokončený rozsáhlý projekt energetických úspor metodou EPC přinesl i modernizaci vybraných školských…