Valašské Klobouky: Autobusová zastávka na ulici 2. května bude bezbariérová

13.07.2020 21:49

Nástup a výstup usnadní zvýšená bezbariérová plocha i nové obrubníky a zlepší se také napojení na přístupové chodníky. Stavební práce potrvají zhruba dva týdny. Po tuto dobu bude náhradní zastávka autobusů umístěna o několik metrů níže ve směru jízdy.

Valašské Klobouky: Autobusová zastávka na ulici 2. května bude bezbariérová
Foto: wikipedia
Popisek: Valašské Klobouky
reklama

Na ulici 2. května probíhá rekonstrukce autobusové zastávky, aby byla pro cestující komfortnější a bezpečnější. Nástup a výstup usnadní zvýšená bezbariérová plocha i nové obrubníky a zlepší se také napojení na přístupové chodníky. Stavební práce potrvají zhruba dva týdny. Po tuto dobu bude náhradní zastávka autobusů umístěna o několik metrů níže ve směru jízdy. Náklady dosáhnou 180 tisíc korun.

„Zastávka č. 1 je součástí autobusového nádraží na Masarykově náměstí. Od doby, kdy došlo ke změně počtu stanovišť z devíti na pět, byla až dosud provizorně umístěna do chodníku. Protože svými parametry nevyhovuje standardům pro bezbariérovost, je zapotřebí povrch i napojení na chodníky pro pěší upravit,“ přiblížila starostka Eliška Olšáková. „V lokalitě současně probíhá rekonstrukce Domu na rohu a z důvodu stavby je uzavřen sousední chodník. Prosíme proto chodce i řidiče o zvýšenou opatrnost a děkujeme za respektování dopravního značení,“ dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Vinaři zvou místo historického vinobraní do svých sklepů

21:16 Znojmo: Vinaři zvou místo historického vinobraní do svých sklepů

Vládní opatření proti šíření koronaviru neumožňují pořádat tradiční Znojemské historické vinobraní. …