Valašské Klobouky: V místních částech budou pracovat staronové osadní výbory

07.01.2019 11:30

Zastupitelstvo města Valašské Klobouky zřídilo místním částem pro následující volební období pěti až sedmičlenné výbory a jmenovalo také jejich předsedy a členy.

Valašské Klobouky: V místních částech budou pracovat staronové osadní výbory
Foto: wikipedia
Popisek: Valašské Klobouky

Smolina, Lipina a Mirošov zahajují nový rok s obnoveným složením osadních výborů. Zastupitelstvo města Valašské Klobouky na svém prosincovém zasedání zřídilo místním částem pro následující volební období pěti až sedmičlenné výbory a jmenovalo také jejich předsedy a členy.

„Osadní výbory jsou důležitou součástí samosprávy. Mají výborný přehled o problémech a potřebách obyvatel v místních částech, a proto je spolupráce s nimi pro město velmi důležitá. V Lipině a Mirošově proběhly klasické volby do osadních výborů, kdy občané nejprve nominovali své kandidáty a poté z nich zvolili své zástupce. Ve Smolině ovšem nebyly ani po opakované výzvě žádné návrhy na nové kandidáty doručeny, a tak zůstává osadní výbor ve stejném složení jako doposud,“ řekl místostarosta města Valašské Klobouky Karel Ptáček. „Všem členům výborů přeji do jejich záslužné práce hodně štěstí a energie,“ dodal.

V Lipině byl předsedou osadního výboru zvolen Rudolf Zabil. Do sedmičlenné skupiny dále zasednou Vladimír Fojtů, Blanka Ovesná, Pavel Číž, Vladimír Mlynárčik, Nikola Macháčová a Štěpánka Chamajová.

Ve Smolině zůstává ve funkci předsedy osadního výboru František Liška a dále zde budou pracovat Magda Vaculínová, Jan Sáblík, David Juřica a Michal Drga.

V Mirošově byla předsedkyní osadního výboru zvolena Magda Poláčková a dalšími členy se stali Antonín Obadal, Karel Bělák ml., Marie Ptáčková a Karel Bělák st. Svou činnost výbor zahájil už v prosinci, kdy se na prvním zasedání zabýval především problematikou místních komunikací a chodníků, ale také možností nových stavebních míst.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město opět nabízí startovací bydlení

15:36 Hradec Králové: Město opět nabízí startovací bydlení

Na začátku nového roku město Hradec Králové opět vyhlašuje výběrové řízení na pronájem uvolněných st…