Valašské Meziříčí: 115 let starý kříž čeká restaurování

26.11.2020 11:11 | Zprávy

Historický kříž stojící ve valašskomeziříčské místní části Podlesí projde kompletní obnovou. Radnice na ni poskytla dotaci ve výši 117 tisíc Kč.

Valašské Meziříčí: 115 let starý kříž čeká restaurování
Foto: Redakce
Popisek: Náměstí ve Valašském Meziříčí

„Kříž v části Podlesí-Drážky u křižovatky na Lhoty nechala vztyčit místní občanka Anna Zetková v roce 1905 a nadále je v soukromém vlastnictví,“ uvedl památkář města Petr Zajíc. Podle něj však památka vystavená 115 let působení přírodních živlů už vyžadovala odborný zásah, který podpořila také valašskomeziříčská radnice. „Jelikož se jedná o hodnotnou historickou památku, poskytlo město v rámci Fondu regenerace městské památkové zóny na restaurování dotaci 117 tisíc korun. Kříž si v polovině listopadu odvezl do své dílny restaurátor a po dokončení nezbytných prací se opět vrátí na své původní místo,“ pokračoval Petr Zajíc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?

Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Uherské Hradiště: Kino Hvězda má k dispozici nový promítací systém

16:47 Uherské Hradiště: Kino Hvězda má k dispozici nový promítací systém

Další důvod, proč se těšit do kina, dává uherskohradišťské kino Hvězda svým divákům skrze významnou …